Home / Kulturë / “Shoqja e Flamur Nokës në FSDKSH….”, publikohen të tjera emaile të hakeruara nga adresa e Ramës

“Shoqja e Flamur Nokës në FSDKSH….”, publikohen të tjera emaile të hakeruara nga adresa e Ramës

 

2 GUSHT 2022,

Faqja e grupimit të ashtuquajtur “Homeland Justice” ose “Drejtësi për Atdheun” ka publikuar sot disa emaile që i kanë ardhur kryeministrit Edi Rama në postën elektronike.

Pas një sondazhi të realizuar një ditë më parë në faqen e internetit https://homelandjustice.ru/ ku kërkonin të dinin interesin e shqiptarëve për të parë email-et e kryeministrit, hakerat kanë ngarkuar dhjetra materiale që i kanë ardhur Ramës në inbox.

Faqja “Homeland Justice” ka publikuar madje edhe disa nga denoncimet nga ana e punonjësve të administratës të cilët ankohen për eprorët e tyre.

Një nga denoncimet që janë shfaqur është ajo e një punonjëse të FSDKSH-së, e cila thekson se ky institucion po drejtohet nga njerëz të Partisë Demokratike dhe familjarë të zyrtarëve të lartë të saj siç janë ata të Flamur Nokës.

Sipas denoncueses, i gjithë institucioni është i kapur nga familjarët e zyrtarëve të PD, të cilët përveçse nuk bëjnë asnjë punë, ushtrojnë presion mbi administratën.

“Shoqja e Flamur Nokës në FSDKSH....”, publikohen të

Emaili i publikuar

About xhzeqiri

x

Check Also

Nena e Krishtit dhe Turqia!

Shkruar: LUAN Q. BACI USA 14 Prill 20221 Statuje e nenes se...