Home / Të ndryshme / Rruzhdi Saramati! Qe te perdor fyerje, sikunder ju perdorni!

Rruzhdi Saramati! Qe te perdor fyerje, sikunder ju perdorni!

 

Dilaver Goxhaj

Degjo, Rruzhdi Saramati! Qe te perdor fyerje, sikunder ju perdorni, nuk mundem, se nuk ma lejon as kultura, as morali, as profesioni dhe as origjina ime, ndryshe do te bija ne nivelin e pakulturuar te antinjeriut, sikunder ju po tregoheni si me kete shkrim, ashtu edhe me krimin qe vrate nje djale te ri. Shpjegojuni, ju lutem, nese u ka mbetur paksa ndergjegje njeriu, se pse u ngujuat pasi e vrate ate djale?; Ku u ngujuat?; sa vullnetare u larguan nga ajo qender sterivore porsa ndodhi ajo vrasje?; pse u arrestoi policia ushtarake UCK dhe ajo ushtrise shqiptare?; ku u cuan pas arrestimit dhe kush u liroi?. Dhe keto pyetje une i bazoj ne librin e ish-ushtarit te batalionit “Atllantiku” dhe nuk me duhen “deshmitaret” tuaj, per mua deshmi eshte libri i Uk Lushi “Batalioni Atllantikut”, botim i vitit 2001, ne Prishtine, nga Shtepia Botuese “ZERI”. Persa i perket asaj qe ju me akuzoni per spiun te UDB, kesaj i thone: THERRET HAJDUTI – KAPNI HAJDUTIN. Tashti, prej jush, Rruzhdi, e mesova, se agjent i UDB eshte ai qe denoncon kriminelet qe vrasin shqiptare, dhe jo ata shqiptare qe vrasin shqiptaret per hobi. Madje, meqenese me kujton gjyqin, eshte mire ta beni sa me shpejt qe te jete e mundur, se atje do jepni llogari edhe per krimin edhe per keto shipfje, pervc dhenies llogari se pse e vrave ate djale. Gjithashtu, meqenese me nxitet, dhe me kete rast u falenderoj qe po ma kujtoni, edhe une kete liber te Uk Lushit po ia nis Gjykates Speciale se bashku me Kallezimin Penal per Ju dh takohemi atje. Je dakort? Le te na gjykoje ajo Gjykate. Bete mire qe me kujtuat te kryej kete veprim, meqenese familja e deshmorit Halil Gashi ta ka bere hallall gjakun e djalit, por mua nuk me lejon nderi i oficerit shqiptar qe te hesht per ate krim makaber qe ju kryet. Beni mire qe te fyeni ende se do te merrni shperblim edhe me te mire nga Gjykata Speciale Nderkombetare meqenese ate Gjykate e meratoi Kuvendi i Kosoves. Mire u takofshim ne Gjykaten Speciale ne Hage. Dhe kur te mbaroi gjyqi atje, merri perseri ne telefon miqte e dashamiret e tu te te bejne “Like” e “Komente”.Tung!

Tiranë 02-02 2019

– Autori gjatë luftës (me pseudonimin Shpëtim Golemi) ishte Zëvendës Shef i SHP të UҪK-së.

About admin

x

Check Also

Bekim Fehmiu – aktori i famshem shqiptar.

Bekim Fehmiu (1 qershor 1936–15 qershor 2010) u lind ne Sarajevë, ishte...