Home / Lajme / Rexhep Selimi: Ma shumë po ikin rinia prej varfërisë, se që kanë ik prej Serbisë

Rexhep Selimi: Ma shumë po ikin rinia prej varfërisë, se që kanë ik prej Serbisë

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi ka thënë se është për keqardhje se si qytetarët e Kosovës më shumë po ikin nga vendi nga varfëria se nga Serbia – raporton Periskopi.

Selimi ka thënë se ata që po ikin nga varfëria, shpreson se ndonjëherë do të kthehen në Kosovë për ta luftuar varfërinë.

Shumë më shumë kanë ik njerëzit nga Kosova nga varfëria, se nga Serbia. Atëherë në luftë u patën kthy me luftu kundër Serbisë, andaj shpresoj se do të kthehen dikur për ta luftuar varfërinë.

About admin

x

Check Also

 Mbështetje e fuqishme nga Amerika për Qeverinë Kurti/ Blinken sapo e tha me zë të lartë: “Kosova është partnere e palëkundur dhe e rëndësishme e SHBA-së”

Nga: Gëzim Mekuli Mbështetje e fuqishme nga Amerika për Qeverinë Kurti Sekretari...