Home / Opinion / NJË REZOLUTË E VONUAR NGA KUVENDI I SHQIPËRISË SA PËR TË KALUAR RADHËN?!!!

NJË REZOLUTË E VONUAR NGA KUVENDI I SHQIPËRISË SA PËR TË KALUAR RADHËN?!!!

Shkruan: Fadil Shyti

 

-SHQIPËRIA E ANDEJ DRINIT,
IA KISHTE BORXH, VETËVETES; SHQIPËRISË SË KËNDEJ DRINIT,
-DARDANISË SË SAJ, KËTË REZOLUTË,
NDONËSE, TÊ VONAR PÊR FAKTIN QË, KJO ASPAK NUK ÇONË PESHË NË GJ.S, TË HAGÊS ,-MEGJITHATĒ, MË MIRË VONË SE KURRË,-“POLITIKANËT SERVILĒ, LE TË LËVIZIN DERËN”?!…

https://www.gazetatema.net/rajoni/pse-kosova-se-falenderoi-shqiperine-per-rezoluten-kunder-raportit-te-dick-i348325

-A JU KUJTOHET?
A E DËNOI, APO E KUNDĒRSHTOI THEMELIMIN E GJ.S TË HAGËS, QEVERIA E TIRANËS ,-APO, E PAT PËRKRAHUR SI QEVERIA FAMËKEQE NË PRISHTINË,-ASHTU, SIÇ E DËNOI DHE KUNDËRSHTOI ME TË GJITHA FORCAT DHE MJETET DEMOKRATIKE, ALBINI DHE LVV?!

-PSE KËTA POLITIKANË PAPAGALLËT E SOTËM, ISH- VOTUESIT DHE PËRKRAHËSIT E DJESHËM TË HASHIM THAÇIT, “NË KRYE”;-KUR AI DERËZI, ME KËMBËNGULËSINË E TIJ SERVILE,
PËR TA VOTUAR GJ.S, TË HAGËS: PARAPRAKISHT, NUK KËRKOJNË FALJE PËR GABIMIN E TYRE FATAL POLITIK, PARA SE, KUKUMËT DHE KUKUMET, TË ULËRIJNĒ, TË ZHURMOJNË, DHE, TANI HIQEN KINSE, “PO PROTESTOJNË?!!!

-Pse Qeveria e Tiranës, PSSH, por, as opozita e qullët, amorfe-anarkiste PDSH, nuk i kërkojnë falje popullit shqiptar që, opozita e saj në krye me ish-Kryetarin e PDSH-së, Lulëziu Basha, i cili ka deponuar akuza kundër UÇK-së në Hagë?!
-Po ky “urith”, vegël qorre e Saliut dhe e miqve të tij si Fazlliqi, shkoi te ashtuquajtura, “Shtëpi e Verdhë”, nën maskën e detyrës të përkthyesit, kalëroi andej përkrah me të huajt; për të zbuluar “fakte”, kinse, çfarë gjëme përmasa krime lufte kundër njerëzimit “kishte bërë”, UÇK-ja Heroike?!!!
-Pse nuk i kërkojnë falje popullit shqiptar, opozita dhe pozita e sotme PSSH as për faktin që, ish-Kryeministri i Shqipërisë feudal-kapitaliste, Sali Berisha dhe regjimi i tij kriminal, i ka ndjekur dhe burgosur, guerilasit, krerët e UÇK-së, Adem Jasharin, Zahir Pajazitin e të tjerë, në vitet 90-ta, në ato vite të rënda robërie, kur po bëheshin përpjekjet për organizimin e kësaj Ushtrie Çlirimtare.
-Pse nuk kërkon falje as LKJ- alias, LDK-ja për akuzat dhe deponimet e tyre në Hagë, kundër UÇK-së në Komisionin e saj famëkeq, të udhëhequr nga Ekrem Kryeziu & Co?!
-Pse nuk kërkon falje; as PDK dhe partizat satelite tē saj që me 82 deputetë të liq, e votuan Gj.S, të Hagës?!
Turp!
-Ndërsa, për spiunët tjerë shqipfolës të cilët ishin, janë dhe do të jenë edhe sot në përkrahje të Serbisë Fashiste, por që, nuk zhurmojnë, as trumbetojnë me rrahagjokse “atdhedashurinë” për Shqipërinë Etnike; as ia kërkojnë votën popullit tonë të shumëvuajtur; këtë kërkim falje prej tyre; mendoj; është vërtet marrëzi që ta kërkojmë.
Rroftë UÇK-ja Heroike!
Lavdi dëshmorëve të atdheut!
Poshtë armiqtë!
Poshtë tradhtarët!
24 korrik, 2022

About xhzeqiri

x

Check Also

ÇËSHTJA SHQIPTARE NUK ËSHTË ÇËSHTJE E SHAMIVE DHE FEREXHEVE TË ZEZA

Shkruan: Dr. Abdulla Mehmeti Aktuale Kujt i shërben hapja e këtij debati...