Home / Lajme / Miliona euro për mediat shqiptare, historiania: Shteti të publikojë kush janë mediat e shitura tek grekët
UÇK
ushtria

Miliona euro për mediat shqiptare, historiania: Shteti të publikojë kush janë mediat e shitura tek grekët

Historiania shqiptare Elena Kocaqi ka reaguar pas publikimit të skandalit se Greqia ka shpenzuar miliona euro për të financuar me fonde sekrete portale, media dhe gazetarë në Shqipëri dhe vende të tjera të rajonit

Elena Kocaqi përmes një postimi në facebook, shkruan se  shteti jonë duhet të kërkojë sqarime nga Greqia se ku kanë shkuar ato miliona dollarë të hedhura nëpër portale, gazetar, bursa studimi, investime në Shqipëri për llogari të një helenizmi fallco, nga me qesharaket dhe nga me te rrezikshmit qe ka njohur historia.

Sipas saj duhet të bëhen publike emrat e te gjithë këtyre njërëzve qe janë shitur për interesat e shtetit Grek.

Postimi i plotë

Shteti jonë të kërkoj sqarim nga Greqia, se ku kanë shkruar ato miliona dollar te hedhura neper portale, gazetar, bursa studimi, investime ne Shqiperi për llogari të një helenizmi fallco, nga me qesharaket dhe nga me te rrezikshmit qe ka njohur historia. Te bëhen publike emrat e te gjithë këtyre njërëzve qe janë shitur për interesat e shtetit Grek. Për të hedhur miliona dollar, për të bërë Shqiptarët Grek fallco, nuk qënka fare ne krizë Greqia. Shteti Grek duhet te dijë një herë e mirë, se te vetmit pasardhës të Helenëve antik janë pikerisht Shqiptarët me gjuhën dhe kulturën e tyre dhe te pushoj së shtrëmbëruari të vertetën, ne emër të një marrëzie me Grek fallco, pasi me këtë i kanë bërë një dëm të madh vetes në radhë të parë, duke u shëndrruar nga helen origjinal, siç jane Arvanito-Shqiptarët ne Grek fallco.

About admin

x

Check Also

Prof. Farudin Hoxha: Si i ndërtoi Shqipëria 650 diga në të gjithë vendin dikur

INTERVISTA/ Akademiku Farudin Hoxha, parashtron rrezikun që mund të vijë nga amortizimi ...