Home / Lajme / Miku i madh i Shqiptarëve Eliot Engel “befason“ me këtë deklaratë për Albin Kurtin

Miku i madh i Shqiptarëve Eliot Engel “befason“ me këtë deklaratë për Albin Kurtin

Kongresmeni amerikan Eliot Engel paralajmëron kundër idesë së ndryshimit të kufijve mes Kosovës dhe Serbisë.
”Kjo do të shka.ktonte një re.agim zin.xhir që unë mendoj se nuk do të ishte poz.itiv. Ne i dimë parametrat për Kosovën. Ndryshimi i kufijve do të ishte një ide e gabuar. Kjo nuk do të ishte një gjë e mençur”. kështu që nëse zgjidhet, zoti Kurti unë do të ofroj ndihmën time për shqiptarët me p’oshtë shihni deklaraten e tij.

About admin

x

Check Also

 Mbështetje e fuqishme nga Amerika për Qeverinë Kurti/ Blinken sapo e tha me zë të lartë: “Kosova është partnere e palëkundur dhe e rëndësishme e SHBA-së”

Nga: Gëzim Mekuli Mbështetje e fuqishme nga Amerika për Qeverinë Kurti Sekretari...