Home / Lajme / Ish-nëndrejtorit të FBI-së: Berisha është kukull e rusëve, Shqipëri-Kosovë në rrezik

Ish-nëndrejtorit të FBI-së: Berisha është kukull e rusëve, Shqipëri-Kosovë në rrezik

Ish-nëndrejtorit të FBI-së: Berisha është kukull e rusëve, Shqipëri-Kosovë në rrezik

Ish-nëndrejtori i FBI-së amerikane, Mark Rossini, ka komentuar protestën e opozitës në Tiranës.

Sipas tij, kjo protestë bëhet nën ndikimin e fortë rus.

Rossini shkruan se Berisha ka humbur fuqinë dhe nëse merr sërish pushtetin, Vladimir Putin do të ketë mundësinë të kontrollojë Shqipërinë dhe Kosovën.

“Në Shqipëri po zhvillohen protesta të drejtuar nga Sali Berisha i cili është nën influencën ruse.

Ai dhe familja e tij ka humbur pushtetin.

Nëse SB rikthehet në pushtet Putin do të marrë në kontroll Kosovën dhe Shqipërinë.

Putin kërkon dalje direkte në portet e Adriatikut”, shkruan Rossini në një postim në Tuitter.

“Pa mendojeni pak.

Shqipëria, vendi i fundit në Adriatik që do i bashkohet BE-së, është qëllimi i Merkelit dhe Ramës dhe ajo çfarë duan gjithë shqiptarët.

Putin dëshiron të shkatërrojë BE-në dhe Shqipëria në BE i mohon portin e tij në ujëra të ngrohta.

Pse është Berisha kukull e Putinit?”, vijon ai

About admin

x

Check Also

 Mbështetje e fuqishme nga Amerika për Qeverinë Kurti/ Blinken sapo e tha me zë të lartë: “Kosova është partnere e palëkundur dhe e rëndësishme e SHBA-së”

Nga: Gëzim Mekuli Mbështetje e fuqishme nga Amerika për Qeverinë Kurti Sekretari...