Home / Shëndetësi / Hiqeni barkun e madh me këtë pije të fuqishme për 7 ditë

Hiqeni barkun e madh me këtë pije të fuqishme për 7 ditë

Shpesh, obligimet tona të përditshme dhe mënyra e shpejtë e jetës është duke na parandaluar që të përkushtohemi shumë për një jetë më të shëndetshme.
Për shkak të ushqimit të pashëndetshëm dhe të dobët, mungesës së ushtrimeve dhe aktivitetit, njerëzit fitojnë bark, transmeton Gazeta Express.
Por, ekziston një pije që duket se redukton dhjamin në bark për vetëm 7 ditë. Pija bëhet nga përbërës që gjinden lehtë në treg. Përbërësi magjik është saktësisht bananja.
Bananet ndihmojnë në largimin e toksinave, por kur kombinohen me farat e lirit, e rrafshojnë edhe stomakun. Këta janë përbërësit e pijes:
1 banane
1 portokall
Pak xhenxhefil
1 lugë gjelle vaj kokosi
2 lugë gjelle hirrë
½ filxhan jogurt me pak yndyrë
Përgatitja:
Vendosni gjithë përbërësit në një blender dhe përzieni mirë. Pijeni pijen dhe kënaquni me shijen dhe rezultatet e saj.

About admin

x

Check Also

Prof. Farudin Hoxha: Si i ndërtoi Shqipëria 650 diga në të gjithë vendin dikur

INTERVISTA/ Akademiku Farudin Hoxha, parashtron rrezikun që mund të vijë nga amortizimi ...