Home / Lajme / HARADINAJ PENG I BEOGRADIT!

HARADINAJ PENG I BEOGRADIT!

 

 

Fotografia e Medai Shaholli

 

 

Medai Shaholli

 

Ramush Haradinaj është zgjedhur dje kryeminiër i ri qeverisë së Kosovës ,me “aminin”e Beogradit dhe listës serbe.Me këtë zgjidhje Kosova mbetet peng e listës serbe ,që sot e tutje lista serbe do ta shantazhojnë qeverinë sa herë që nuk do t’i pëlqejnë vendimet që do të marrë ajo.Kështu ,bie fjala formimi i ushtrisë, demarkacioni i kufirit dhe asociacioni do të jenë kushtëzimet serbe që do të përcaktojnë jetëgjatësinë e kësaj kësaj qeverie me Rambon në krye.
Kryeministri i zgjedhur Haradinaj , i etur për pushtet dhe peng i mafies politike, pranoi nënshtrimin dhe përdhosjen, kapitullimin dhe shantazhet serbe vetëm me një kusht , të bëhet kryeministër.Kjo do jetë qeveria e kapur dhe e shantazhuar nga Beogradi me një kryeministër të paarsimuar dhe analfabet .Ky është gjenerali “Rambo”,që iu dorëzua listës serbe dhe Beogradit pasi është shantazhuar me akuza dhe denoncim në gjykatën speciale, si i përfshirë në korrupsion dhe përvetsim të pasurisë së paluajtshme imobilare si dhe në bizneset e paligjshme të mafies -serbo-shqiptare në krye me vëllezërit Kariq.Kjo do të jetë qeveria e turpit që do të kontrollohet nga Beogradi me një kryeministër injorant dhe hajdut, një gjeneral kompromisaxhi që ka shkelur mbi gjakun dhe idealin e lirisë së vëllezërve dhe bashkëluftëtarëve të tij vetëm për shkak të ofertës së postit të kryeministrit.
Shpresojmë që kjo të jetë qeveria më jetëshkurtër në historinë e parlamentarizmit.

About admin

x

Check Also

 Mbështetje e fuqishme nga Amerika për Qeverinë Kurti/ Blinken sapo e tha me zë të lartë: “Kosova është partnere e palëkundur dhe e rëndësishme e SHBA-së”

Nga: Gëzim Mekuli Mbështetje e fuqishme nga Amerika për Qeverinë Kurti Sekretari...