Home / Lajme / Hakmarrja Politike!…

Hakmarrja Politike!…

Bajram Hoti

Ne fund te ketij viti do kemi levizje interesante politike ne vend!
Perderisa Hashim Thaqi  shetitet me tipa te Baton Haxhiut e Bexhet Pacollit veprim ky qe direkt prek elektoratin e pakenaqur te PDK se dhe kompleksikon organizimin e saje permrenda duke  i shkaktuar Kadri Veselit probleme oganizative,ne anen tjeter Albin Kurti dhe Fatmir Limaj tash me kane finalizuar planin per rrezimin e qeverise fillimisht e pastaj edhe te Presidentit!
Eshte i kote  lajmi i Pandeli Majkos se me 1 janar 2019 do te haper kufiri mes dy vendeve,ky lloj veprimi perdoret per shkak te humbjeve me Demarkacionin dhe zhagitjet me liberalizimin e vizave si proces qe nuk do te ndodhe.
P.Majko me kete lajme i dedikon kete sukses dy qeverive e ne rastin tone si te arrituren e vetme qe do mund te realizohej!
Pse propagandohet dicka e tille kaq heret?
Pikerisht per shkak te hakmarrjes politike qe me sa duket kesaj here do ta kete mbeshtetjen e popullit!
Zevendesimet do te ndodhin ne menyre direkte Kurti-Haradinaj dhe Limaj-Veseli.
Ne loje per interesa politike ne kete raste do te implikohet edhe LDK qe posti i Presidentit do te jete kusht per te qeverisur stabil!
Hakmarrja e madhe po vjen qe akteret do ta justifikojne drejt karshi zhvillimeve dhe ngecjeve qe Kosoven e kane kapluar

About admin

x

Check Also

Një lajm i gëzueshëm dhe historik për shqiptarët vjen nga SHTËPIA E BARDHË

Nga: Ramazan Bekteshi Një lajm i gëzueshëm dhe historik për shqiptarët vjen...