Home / Të ndryshme / Gomarlleqet e servilave Politik!

Gomarlleqet e servilave Politik!

Fotografia e Frasher Oseku
Fotografia e Frasher Oseku
Fotografia e Frasher Oseku

Frasher Oseku

Në Oxygen Labinot Tahiri i japi vetit lavdate qe paguan takse?
Zemer kur zgjedhesh deputet ketu ne Evrope duhesh te tregosh shembull.
Jo qe paguan takse (gje qe eshte normale) e te duket heroizem. Por shembull se si te jeshe deputet dhe qytetar i ndershem.

Njejten kohe kur kendon kenge pateiotike e pastaj jep lavdata Pacovit per mua ishte tragjjikomedi.
E lavderon, vetem me vetem qe t’ka fale pare me pagu taksen qe s’e ke pagu me heret.
A ke parasyshe kujt i jape lavdata?

Njeriut qe ka thane Kosova s’mundet te mbijeton pa Serbine?
Njeriun qe ne vitin 1981 ka prit vitin e ri me shpijunin me te rrezikshem te Kosoves.

Njeriu qe para nje viti lavderon ne TV Titon si njeri te mire e te zoti?

Me vjen keq te them. Per mua ne kete program ke dal si nje deshtak qe vrapon mbas njerezve me lek.

About admin

x

Check Also

Prof. Farudin Hoxha: Si i ndërtoi Shqipëria 650 diga në të gjithë vendin dikur

INTERVISTA/ Akademiku Farudin Hoxha, parashtron rrezikun që mund të vijë nga amortizimi ...