Home / Lajme / Glauk Konjufca i ka dhënë një ultimatum prej 24 orësh deputetit të PSD-së, Dardan Molliqajt.

Glauk Konjufca i ka dhënë një ultimatum prej 24 orësh deputetit të PSD-së, Dardan Molliqajt.

Këta horrat e PSD-së që iken (u shiten), pas zgjedhjëve lokale filluan me shpifjet më të ulëta. Si përshëmbull për Albulena Haxhiun! Atë që e thoshin për të është aq e ulët sa që me vjen turp të shprehi këtu. Nuk iu interesonte që ishte mbesa e një veprimtari të madhë të çeshtjës Kombëtare. Ata e kishin një mision, shkatërrimin e shpresës, Lëvizjes Vetëvendosje. Prandaj nuk i zgjedhnin metodat dhe shpifjet që nga fillimi.
Flisnin për Glaukun se gjëja “është djali i një UDB-shit”, ani pse Baba i Glaukut është një patriot i dëshmuar, madje ish i burgosur Politik. Flisnin se gjëja ka probleme me “Amoralitet”!
Flisnin për secilin gjëra të pista dhe të ulëta që nuk ekzistonin.
Për Albin Kurtin, thoshin: “është bërë lakmiqar i pushtetit, iu ka lëshuar Kadris në duar, po pinë verë 400€, atij nuk i intereson jeta e aktivistëve, ai ka kerkuar që mos të varrosët Astrit Dehari po ta shetisin nëpër rrugët e Kosovës kufomën e tij për të bërë politik” e shumë e gjëra tjera të tmerrshme dhe të ulëta të stilit alla-UDB!

Une kam thën dhe po e përseris prap: Lëvizja Vetëvendosje iu ka dhën shancë turli morrit me u bë njeri. Por të panjerin nuk mundët Lëvizja me edukuar, nëse familja e vet nuk e ka edukuar si duhët.

Për Dardan Molliqaj me pati thën njeri se këta (familja molliqaj) janë të debuar me Kanun nga Fshati Molliq i Gjakovës për shkak se e kanë pre Fshatin në Besë!
Prandaj Teoria: Njëherë Tradhëtar, gjithmonë Tradhëtar, i shkon Dardan Molliqaj për shtati.

About admin

x

Check Also

Prof. Farudin Hoxha: Si i ndërtoi Shqipëria 650 diga në të gjithë vendin dikur

INTERVISTA/ Akademiku Farudin Hoxha, parashtron rrezikun që mund të vijë nga amortizimi ...