Home / Lajme / Fakte Historike!

Fakte Historike!

Fotografia e Petrit Toska
Petrit Toska

 

Bujar Bukoshi kryeminister i Kosoves nga viti 1991 deri 2000… eshte rekrutuar ne UDB ne vitin 1973 ne Beograd nga Zheljko Raznatovic – Arkan i cili ishte drejtor i logjistikes dhe propagandes per emigracion ne hirarkin e larte te UDB serbo sllave deri sa ishte minister i mbrendshem Stane Dolanc… dhe babai i tij Veljko Raznatovic gjeneral i sigurimit sekret ushtarak KOS.

Bujar Bukoshi ka deponuar ne banken e Arkanit ne Qipro mbi 820.000.000.000 DM nga viti 1994 deri 2000 nga fondi 3% permes Dardania Bank ne Tirane dhe Dafina Bank ne Beograd.

Keta dy agjent sekret te UDB jane takuar shume here ne Shtutgard dhe Munchen ne vitin 1979 dhe 1983… po ashtu jane takuar edhe ne Pogradec dhe Oher ne vitin 1993 dhe 1996 ne prezencen e Xhavit Halitit shefi i fondit Vendlindja Thrret dhe Bashkim Gazidedes drejtor i sherbimit informativ SHISH.

About admin

x

Check Also

 Mbështetje e fuqishme nga Amerika për Qeverinë Kurti/ Blinken sapo e tha me zë të lartë: “Kosova është partnere e palëkundur dhe e rëndësishme e SHBA-së”

Nga: Gëzim Mekuli Mbështetje e fuqishme nga Amerika për Qeverinë Kurti Sekretari...