Home / Lajme / Dr. Maxharraj Jep Alarmin: Shteti Po Shkatërrohet Nga Bandat Politike

Dr. Maxharraj Jep Alarmin: Shteti Po Shkatërrohet Nga Bandat Politike

Nesër në Prishtinë do të mbahet protesta e organizuar nga Lëvizja Vetëvendosje e ku do të marrin pjesë edhe shoqëria civile dhe të gjithë qytetarët e Kosovës, të cilët janë kundër marrëveshjeve të “dhimbshme” me Serbinë të cilat i ka proklamuar presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi.Analisti politik prof. Dr. Binak Maxharraj pohon se, kohë të vështira kanë ardhë në Kosovë.Sipas tij, jeta politike në Kosovë është ndalë, është aq e ngatërrueme sa që as dreqi nuk mund t’i bie në fije.Prof. Dr. Binak Maxharraj,shtyp r,eklamen dhe vazhdo

“Asgjë nuk funksionon. Qeveria me plotë skandale, Kuvendi është i bllokuar tërësisht, më shumë më fajin e Kryeparlamentarit të cilit edhe po i shkon përshtatë një situat e tillë. Nga ana tjetër presidenti n’shah n’veti e ka marr rrugën e Don Kishotit, i cili pa e pyet askënd, në krye n’vete, pa pëlqimin e askujt, as të Parlamentit e as të popullit po hapë kapituj të rrezikshem për ta shaktërru esencën dhe ekzistencën e shtetit. E ka qitë Kosovën në pazar për shitje. Pra kohë të vështira janë këto. Shteti është në rrezik të shkatërrohet, të çthurët.

About admin

x

Check Also

 Mbështetje e fuqishme nga Amerika për Qeverinë Kurti/ Blinken sapo e tha me zë të lartë: “Kosova është partnere e palëkundur dhe e rëndësishme e SHBA-së”

Nga: Gëzim Mekuli Mbështetje e fuqishme nga Amerika për Qeverinë Kurti Sekretari...