Home / Lajme / Djali i Burojës pasardhës i Klerikut Serb, Radoslav Daniloviq

Djali i Burojës pasardhës i Klerikut Serb, Radoslav Daniloviq

Fotografia e Blerim Metaj
Fotografia e Blerim Metaj
Blerim Metaj 

Kur jemi të origjina, Familja e Hashim Thaçit nga Buroja, është pasardhëse e Radoslav Daniloviqit, i cili e ndërroj fenë, u bë Musliman, dhe emrin Jusuf!
Kurse Familja e Albin Kurtit vjen nga Katerkolla e Shqiptaris (për të gjithë të paditurit).

Kur u zgjedh Hashim Thaçi Kryeminister, Mediat Serbe patën filluar ta quajn Hashim Thaçin, “Biri i jonë”!

Ato patën shkruar se, Kleriku ortodoks, Radoslav Daniloviq, i cili u kthye në fenë islame në fillim të shekullit 20 dhe e ndërroi emrin e tij në Jusuf, nuk është as më pak e as më shumë se një stërgjysh i kryeministrit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi”, shkruan media serbe “Vestinet.rs”

Ndërsa une e kam një mendim pak më ndryshe për këtë.
Siç e dim në të kaluaren, Serbia është munduar të Islamizoj Popullin Shqiptar, dhe shpesh i ka paguar çetnikët Serb dhe Rusët që të vin si “Hoxhallar” Islam në trojët tona, për t‘i asimiluar Shqiptarët.
Në këtë listë të Hoxhallarëve Serb, me qellime antishqiptare, hyn edhe Stërgjyshi i Hashim Thaçit, Jusuf Thaçi, i cili në fakt ishte Klerik Serb me emrin Radoslav Daniloviq.

Indiciet tjera që Hashim Thaçi mund të jetë gjakë-Sllavi janë, marrëveshjët që i nënshkruan Hashim Thaçi me aq lehtësi në favor të Serbisë! Pastaj vjen Lista Serbska, e cila është krijes e Hashim Thaçit, në bisedimet e tij me palen Serbe, pastaj vjen dukja e tij e “vrukt” si korbi, dhe Tradhëtia e tij që ia bëri UÇK-së në dy raste, në Rambuje, dhe themelimin e Gjykatës Speciale, e cila do të merrët vetëm me “Krimet” e supozuara të UÇK-së.

Në kete mes tash ka hyrë edhe djali i Hashim Thaçit, i cili e quan Albin Kurtin si Malazez!
Dmth në familjen Thaçi mbretëron një frym antishqiptare e cila i fyën gjithë Shqiptarët jashtë Kosovës e Shqipëris, si Malazez, Grek, Serb, Maqedon e tej.
Edhe kjo është një indicie që Familja Thaçi ka gjakë Sllavi.

About admin

x

Check Also

 Mbështetje e fuqishme nga Amerika për Qeverinë Kurti/ Blinken sapo e tha me zë të lartë: “Kosova është partnere e palëkundur dhe e rëndësishme e SHBA-së”

Nga: Gëzim Mekuli Mbështetje e fuqishme nga Amerika për Qeverinë Kurti Sekretari...