Home / Lajme (page 5)

Lajme

Marin Mema flet për çështjen e detit: “Ja pse hesht politika…”

27/12/2020 “Kufijtë nuk i vendos as politika as Haga”/ Marin Mema flet për çështjen e detit: Duhet transparencë, ja pse hesht politika shqiptare Gazetari Marin Mema ka reaguar ashpër sa i takon kufijëve detar mes Greqisë dhe Shqipërisë. Për gazetarin, ...

Read More »

Dekreti për zgjerimin në Jon, LVV/ Dhuratë Greqisë nga Edi Rama

December 25, 2020 Kreu i Lëvizjes Vetëvendosja në Tiranë, Boiken Abazi, reagon pas vendimit të Greqisë për të miratuar vendimin për zgjerimin me 12 milje në Detin Jon. Përmes një mesazhi në “facebook”, Abazi thekson se Greqia i bëri sot ...

Read More »

LETRA E DYTË DREJTUAR JAKUP KRASNIQIT

Shkruan; Dr. Musa Krasniqi I nderuari Jakup Krasniqi, kjo është letra e dytë qe unë po ju drejtohem juve brenda tri javësh. Ju premtoj qe ky do te jetë shqetësimi i fundit për ju nga unë. Nuk mund ta marr ...

Read More »

KOPERTINA / Revolta e Rexhep Qoses: Nuk e kemi ditur dhe nuk e kemi pritur që pas turpit të Esat Toptanit e Ahmet Zogollit, do dilnin të tjerë që do t’i falin Greqisë detin!

 25, 12, 2020  Ai e ka quajtur regjimin e Berishës në një intervistë këtu në DITA, një “autokraci blegtorale”. Ka qenë përherë një mbështetës i duruar i ndryshimit politik dhe i mazhorancës aktuale në Tiranë. Por këtë herë revolta e ...

Read More »

17 JANAR NË PREKAZIN lEGJENDAR

    Nga,Dilaver Goxhaj / Shpëtim Golemi/ U bej me dije. Ne date 17 janar 2021 ne Prekaz do te behet takim mbare kombetar nga te gjitha trevat ku banojne shqiptare dhe nga te gjitha vendet ne bote ku ka ...

Read More »

Armend Muja jep shifra të reja: LVV në kuotën 52.3%, PDK e dyta me 15.3%, pasojnë LDK, AAK

 24 , 12,  2020 Armend Muja Analisti Armend Muja thotë se deri në muajin nëntor votuesit nuk kanë lëvizur. Muja në “Debat Plus” ka dhënë edhe shifrat që sipas tij i kanë subjektet politike deri me 29 nëntor. “Vetëvendosje ka ...

Read More »

Kreu i Sanxhakut kujton rrënjët shqiptare të rajonit, irritohen mediat serbe

21.12.2020   Kreu i boshnjakëve të Sanxhakut ka trazuar serbët, ku ka treguar rrënjët shqiptare të kësaj krahine që ju dha Serbisë nga Kongresi i Berlinit i 1878-s. Sulejman Ugljanin, Kreu i Sandzhak Demokratska Akcija (Partisë së Aksionit Demokratik të ...

Read More »

Ngjela: Rama, si pasha turk që shet interesin kombëtar në Serbi, pret me dashuri Vuçiç-in e me armiqësi Osmanin

Aktiv

19/12/2020 Shqipëria ka si kryeministër një antihistorik, me veglat e tij qorre. Kërkoi të fyente presidenten elokuente dhe heroike të Kosovës, si një pasha turk që kërkon të shesë interesin kombërar në Beograd Shkruan Spartak Ngjela Edhe pse shteti shqiptar, ...

Read More »

VËREJTJE

Gëzim Mekuli Shqetësuese (të paktën për mua) është kërkimndihma e fshehtë dhe e hapur e Vetëvendosjes me strukturat e dështuara politike, ekonomike, arsimore, historike, e mos të them edhe kombshkatërruese, të PD-së së Sali Berishës. Brengosëse (të paktën për mua) ...

Read More »