Home / Lajme (page 5)

Lajme

‘Ballist’ Morina heq maskën e patriotit!

Aktiv

Shkruan:  Medai Shaholli ‘Trimi i ndeshjes’ së madhe të futbollit Serbi-Shqipëri, shtatë vjet më parë ‘Ballist’ Morina, më në fund ka hequr maskën e patriotit qëkur ‘ngriti’ flamurin e Shqipërisë së Autoktonusit në stadiumin e Beogradit. Deklerata e këtij ‘ballisti’ ...

Read More »

Ndërgjegja nuk i vret të pandergjegjshmit!!!

Shkruan: Afrim Morina Prishtinë, 05.08.2021 Para, dhe sidomos pas takimit të Shkupit, të treshes së njohur, për realizimin e projektit serb, për dalje në Adriatik, janë bërë shumë komente, analiza, e shkrime tjera, kush duke i kritikuar, e kush duke ...

Read More »

Të burgosurit e Anglisë dhe interesi i Pashait të “Rilindjes” – Nga Dritan Goxhaj

Shkruan: Dritan Goxhaj Edhe sot, Pashai i “Rilindjes” me anë të një prej argatëve të tij nënshkroi një marrëveshje në dëm të Shtetit Shqiptar. Sot, një nga ministrat e divanit të Pashait të “Rilindjes”, Etilda e Drejtësisë, nënshkroi në Angli ...

Read More »

FLASIN SPIUNËT SERB, ZJARR PROPAGANDISTIK MBI SKËNDERBEUN E MBI HISTORINË ILIRO-SHQIPTARE

Shkruan: Afrim Caka Shqipëria e Dradania të pushtuara nga tradhtia… Kur Gjergj Kastrioti vdiq në Lezhë më 1468, raportohet që Sulltani dhe demonët turqë kishinë ulëritur: “Më në fund Azia dhe Europa janë të miat. Mjerë Europa e Shqipëria! E ...

Read More »

ADOLESHENCË, ÇMENDURI APO TRADHTI

 Shkruan: Dr. Musa Krasniqi EDI RAMA shumë kohë më vonë se unë tha “ALBIN KURTI është pasuri kombëtare”. Kur unë thashë një gjë e tillë, pak kujt i bëri përshtypje, por kur Edi pohoi atë vlerësim për Kurtin, pati jehonë, ...

Read More »

“Kosova, nga plani sekret i Enverit, te NATO”. Historia e projektit për të cilin punuan 4 ushtarakë madhorë të ish-Ministrisë së Mbrojtjes

July 10, 2021  Nga Leonard Veizi Ideja e gjithhershme se: “Kosova duhej çliruar me çdo kusht”, nuk mori jetë vetëm nga veprimet luftarake të UÇK-së. Që në vitet ‘80 ushtria shqiptare përgatitej për një operacion të jashtëzakonshëm, që gjithsesi ruhej ...

Read More »

DJEGIA E FASADËS PRANË XHAMISË

Shkruan: Beqir Elshani Kushtuar veteranit të UÇK-së – Hysen Gegaj Djaloshi me një bidon benzinë kaloi skaj murit të xhamisë dhe papritur e derdhi në lulishten e mbjellë me qiparisa dekorues me emrin “TITO”, që ishte emër i udhëheqësit jugosllav. ...

Read More »

PËR FESTËN E ILINDENIT DHE FALSIFIKIMIN E HIMNIT TË SHTETIT

 Shkruan.Prof.Dr. Abdulla Mehmeti Partitë politike kinse nacionaliste në Maqedoni, fërkohen bullgarisht, pjellin rusisht dhe vajtojnë serbisht, ndërsa pjellën e propagandës së tyre e ushqen dhe e rrit edhe politika qorre e shqiptarëve. Disi është e kuptueshme pse pushteti aktual e ...

Read More »

RROFSH O RAMË SE NA SHPËTOVE!

Nga:  GJOKE DABAJ Lajm i mirë!.. Myzhde!.. Sihariq!.. U krijua MAKRO-SËRBIA! E firmosi Edi Rama i ynë! E firmosi Zajevi, i tyre dhe i yni! Vuçiqi fërkoi bolet e veta dhe e firmosi edhe ai! Tani s’ka më as Republikë ...

Read More »

KUSH E MBRON DHE PSE, MINISTRIN E GËRDECIT”?!

Aktiv

Shkruan: Gjon Bruçi Pyet gazeta DITA në kopertinën e saj: Përgjigja është tepër e thjeshtë dhe e njohur nga të gjithë. Jo vetëm Ministri i Gerdecit, por edhe vetë Gërdeci, 21 Janari, dhe disa nga skandalet më të mëdha, që ...

Read More »