Home / Lajme (page 30)

Lajme

Gazeta Franceze e sigurt mbas aktakùzën kundër Thaçit qëndojnë amerikanët

 29, 06, 2020 Gazeta franceze L’Opinion sot në një shkrim rreth Gjykatës Speciale për aktakùzën ndaj Presidentit Thaçi ka bërë me dije se prokurorët që kanë dorëzuar aktakùzën janë prokurorë amerikanë. “Më në fund, Jack Smith (Kryeprokurori), me ndihmën e ...

Read More »

BE-ja nuk e konsideron më Thaçin president të Kosovës

Hashim Thaçi  30, 06,2020 Zyrtarë të BE-së si duket nuk po e konsiderojnë më presidentin e Kosovës, një partner në procesin e dialogut. Dorëzimi i aktakuzën ndaj presidentit Hashim Thaçi, ka bërë që të ketë paqartësi rreth vazhdimit të procesit ...

Read More »

VIDEO: Pas akuzave të Ilir Hoxhës dalin pamjet, si u plaçkit shtëpia tek ish-Pularia, reliket e Enverit në duart e të panjohurve

30,06, 2020    Në katin e dytë të një ndërtesë të vjetër, gati në të rrënuar, në të djathtë të një korridori të gjatë, ndodhet edhe shtëpia ku kishte jetuar nga vti 1997 deri në shkurtin e 2020, Nexhmije Hoxha. ...

Read More »

TRONDIT JAKUP KRASNIQI: HASHIM THAÇI E KADRI VESELI KANË QENË NË AR MI QË SI ME ADEM JASHARIN

29,06, 2020 Ish-deputeti i Kosovës, Gani Geci ka publikuar një video në rrjetin social Facebook, të Jakup Krasniqit. Në këtë video, Jakup Krasniqi gjatë një interviste të tij, kishte folur edhe për raportet ndërmjet vete të Hashim Thaçit dhe Kadri ...

Read More »

Nè letrèn qè Ilir hoxha i drejtonte Kancelarive tè botès e Kryministrit shqiptar ndèr tè tjera thuhet !

Riza Sinani -Besoj se e gjithè bota e mori vesht sot se fandromat fashiste tè Erion Veliajt kishin zaptuar shtèpinè e Familjes sè Enver Hoxhès . Vallè kèta fashistè tè rinj kujtojnè se me fandroma do zhdukin gjurmèt e Enver ...

Read More »

Qorrolli: Fjalimi i Edi Ramës patetik

30,06, 2020 Analisti politik, Vigan Qorrolli, vizitën e kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama në Kosovë, e quan histerike. Ndërsa për protagonistin e vizitës, Edi Ramën thotë se patetizmi i tij është unikal, i papërsëritshëm dhe krejtësisht i veçantë. Ndërsa përmend ...

Read More »

Deutsche Welle: Thaçi Shpresonte Që Uashingtoni Do Ta Shpëtonte?

 27,06, 2020 Disa media e panë atë si një mundësi të shkëlqyeshme për Kosovën. Michael Martens, një gazetar në Frankfurter Allgemeine Zeitung, bisedoi javën e kaluar me Presidentin e Kosovës Hashim Thaçi – për dialogun me Serbinë, veçanërisht për takimin ...

Read More »

Irani u rrëmben çiftelinë shqiptarëve në Unesko!

29/06/2020 Nga Azgan Haklaj Hienat pansllave e neootomane vazhdojnë sulmin kundër simboleve kombëtare dhe grabitjen e trashëgimisë shpirtërore me synim shterrimin e identitetit kulturor të Kombit Shqiptar. Serbët rrëmbyen lahutën, Irani po grabit çiftelinë, grekët po vjedhin llautën, malazezët synojnë ...

Read More »

I shembën shtëpinë tek ish-Pularia, Ilir Hoxha i shkruan Ramës dhe ambasadorëve: Na nxorën me dhunë, reliket e Enverit ishin brenda…

 29/06/2020  Për shkak të punimeve që po kryhen tek Unaza e  madhe në Tiranë, policia ka nxjerrë nga banesa djalin e madh të ish diktatorit Enver Hoxha, Ilir Hoxhën dhe familjen e tij, pasi shtëpia e tyre preket nga ky ...

Read More »

Deputeti që votoi për shkarkimin e Kurtit dhe zgjedhjen e Hotit i dënuar nga Gjykata, sot shkon në burg

29/06/2020   Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Etem Arifi, i dënuar me vendim të formës së prerë për mashtrim me subvencione, sot do të shkojë në burg për ta vuajtur dënimi. Lajmin per Sinjalin e ka konfirmuar edhe zëdhënësja e ...

Read More »