Home / Lajme (page 3)

Lajme

Buzëqeshje e venitur

Beqir Elshani Mjerim, kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti në takim me kryetarin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në Bruksel, i cili detyrën e mori me dhunë, me ndihmën e krahut titist të Isa Mustafës, duke rrëzuar kryeministrin zyrtar – Albin Kurtin, ...

Read More »

Familja e Astrit DEHARIT kërkon drejtësi.

kallëzimin penal kundër ish Kryeprokurorit të Prokurorisë Themelore në Prizren, ish Prokurorit të Prokurorisë Speciale të Republikës së Kosovës dhe ish kandidatit për deputet të Kuvendit të Kosovës nga LDK – SYLË HOXHA. Kallëzimi penal ka të bëjë me mosveprimet ...

Read More »

PSE MËRGATA SHQIPTARE KURDOHERË E VOTON ALBININ DHE VV?!

  Shkruan: Fadil Shyti Mërgata shqiptare, është mobilizuar dhe po mobilizohet që, mbi 80% të votojë për ALBININ dhe LV! – Sepse: Vetëm Albin Kurti dhe LV janë dëshmuar që janë të pa hajnizuar, (tē pakorruptuar) janë të pastër, nuk ...

Read More »

LUAJENI “KAPITALISTA” SHQIPTARË LUAJENI !

Shkruan: Abdullah  Begolli Erë kriminaliteti mbi gjeneratorët e erës në Shalë ! Pikërisht para një viti, e kam bërë një analizë gjithpërfshirëse me titullin në vazhdim: Gjeneratorët e erës në shalë, fitim apo mashtrim? – Opinione … Po e sjellë ...

Read More »

Albin Kurti e mbështeti hapur si President, tani Presidenti i SHBA-së kërkon nga Serbia njohjen e Kosovës si shtet të pavarur

7, 02, 2021 Presidenti i SHBA-së, Joe Biden, i ka kërkuar hapur, e pa doreza diplomatike, presidentit serb, Aleksandar Vuçiq që ta njohë Kosovën si shtet të pavarur. Në letër, Biden i thotë Vuçiqit të përqëndrohet në arritjen e një ...

Read More »

Del Dokumenti, Kjo Është Deklarata Tronditëse E Enver Hoxhajt Për UÇK-Në

February 4, 2021 Ditë më parë, kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, në një debat televiziv mori me vete dhe librin e Haki Dervishit “Një tregim ndryshe për diasporën dhe luftën”, në të cilën tha se është deklarata e kandidatit ...

Read More »

Dy fjalë për kujtesë Profesorit Nexhmedin Spahiu

Prof.dr. Eshref Ymeri Në faqen e internetit “Kosova “Sot” të ditës së sotme, 01 shkurt 2021, lexova një shënim të shkurtër të Profesorit Nexhmedin Spahiu, me titull:“E kundërshton ashpër profesori i njohur: Ideja e bashkimit kombëtar, fyerje për Kosovën dhe ...

Read More »

Radiotelevizionet e Kosovës, si dhe gazetarët e analistët janë kundër VV-së- A. Kurtit dhe Iniciativës së V. Osmanit

Shkruan: Ragip Mexhuani Shumica e RTV të Kosovës qendrore dhe lokale me gazetarë-analistë janë kundër VV-së dhe V. Osmanit, edhe pse dihet që shumica e popullit është me VV-në – V. Osmani. Rreth 90% e analistëve janë kundër VV-së- V. ...

Read More »

LDK-ja manipulon me titullin e gazetës gjermane për Kurtin, reagon korrespodenti i FAZ

Korrespodenti i të përditshmes gjermane, Frankfurter Allgemeine Zeitung, Michael Martens, ka nxituar të reagojë pas publikimit të një fotografie, që është paraqitur si artikull i kësaj gazete e që titullohet: “Kurti: Kush e mbështet SHBA-në dhe Rugovën është kundër Kosovës”. ...

Read More »

DEGRADIMI I PROCESIT ZGJEDHOR NGA VALDETE DAKA

Sami Kurteshi Rreziku i degradimit të procesit zgjedhor për zgjedhjet e datës 14 shkurt 2021, nga kryesuesja e KQZ Valdete Daka, është evident. Pas mashtrimit publik të Gjykatës Kushtetuese për rastin e deputetit Etem Arifi, mashtrimit e falsifikimit të fakteve ...

Read More »