Home / Lajme (page 10)

Lajme

Djali i Ibrahim Rugovës Uka kishte shitur mbi 10 mijë viza nga 4000 Euro

Pas veçimit të procedurës, të hënën, në Gjykatën Themelore në Prishtinë ka vazhduar gjykimi ndaj ish-deputetit të Kuvendit të Kosovës, Ukë Rugova, ish-ministrit të Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Astrit Haraqija si dhe tre të akuzuarve të tjerë, Izet Beqiri, Qefser ...

Read More »

Gazmend Halilaj akuzon me emra, ja kush vodhën miliona euro në emër të “Kompleksit Adem Jashari”, përmend edhe Agim Çekun (Video)

May 29, 2021 Një deklaratë tjetër tronditës për komandantët e luftës dhe Agim Çekun e ka bërë avokati Gazmend Halilaj. Ai në një emision televiziv, ka folur për keqpërdorimin e miliona eurove dhe vjedhjen e tyre nga udhëheqësit e lartë ...

Read More »

Izet Haxhia letër nga burgu djalit të Remzi Hoxhës: Trupin e babait tuaj e kanë hedhur në det, e vranë me tortura mizore në bazën e SHIK-ut në Vain të Lezhës

29/05/2021 /FotoMontazh: Izet Haxhia – Remzi Hoxha/ Ardian Hoxha, djali i biznesmenit të zhdukur Remzi Hoxha në një intervistë dje, ku fliste për babain e tij dhe shpalljen “non grata” të ish-kryeministrit Sali Berisha. Ky i fundit është i akuzuari ...

Read More »

KONGRESI I PËRMETIT VULOSI ME GRYKËN E PUSHKËS VULLNETIN E POPULLIT

Shkruan: Qemal Cicollari 77 vjet më parë më 24 maj 1944 në qytetin e lirë të Përmetit u mblodh Kongresi Antifashist Nacionalclirimtar i Shqipërisë. Kongresi i Përmetit është një nga ngjarjet më madhore të Luftës Antifashiste Nacionalclirimtare të popullit shqiptar ...

Read More »

Shkëputur nga mbrojtja para gjyqit

Ukshin Hoti Të gjithë e kanë ditur se unë kam qenë minister regjional i krahinës potencialisht eksplozive të Kosovës dhe të gjithë me mjeshtri i janë shmangur temave të nxehta. Bile edhe Stiven Larabe, njeri intelegjent i kohës sime, me ...

Read More »

Media Bavareze: Ilirët ndërtuan qytetet e para Europiane para 3 mijë viteve ByIn For Culture March 7, 2021 0 256   Facebook   Twitter   Pinterest   WhatsApp Me titullin “Shqipëria – vendi dhe njerëzit”, media bavareze “ansbachplus.de”, ka shkruar ...

Read More »

Mercenarizmi i SPAK-ut dhe liria

Dritan Goxhaj   Të dashur miq e armiq, me anë të këtij statusi dëshiroj t’ju vë në dijeni se sot SPAK më njoftoi se ka vendosur të mos proçedojë kallëzimin tim penal bërë ndaj Kryeministrit e bandës së tij për disa ...

Read More »

Ardian Hoxha: Sali Berisha është anti-shqiptari më i madh i të gjitha kohërave

Djali i të ndjerit Remzi Hoxha ka reaguar për shpalljen non-grata të ish-kryeministrit Sali Berisha nga DASH. Kujtojmë që Remzi Hoxha është zhdukur në Shqipëri në vitin 1995 pasi u rrëmbye nga ish-SHIK i Gazidedes. Djali i tij tha dje ...

Read More »

Palmer: Sali Berisha abuzoi me pozitën për të pasuruar veten dhe familjen

A.P /20 maj 2021 Zëvendës Ndihmës Sekretari i Shtetit për Evropën Matthew Palmer i tha Zërit të Amerikës se përcaktimi i figurave të huaja publikisht nga Sekretari i Shtetit për përfshirje në korrupsion është një prej mjeteve që përdorin Shtetet ...

Read More »

Arkeologu: Më pushuan nga puna, objektet ilire më thanë t’i bëja helene

18 maj 2021 Çlirim Hoxha Prof. Dr. Luftulla Peza, Kryetar i Qendrës së Studimeve Pellazgjike në Tiranë më dërgoi këtë material, duke shprehur shqetësimin e tij për një dukuri faksifikimesh dhe mashtrimesh që ka 200 vjet që ndodh dhe po ...

Read More »