Home / Intervista (page 2)

Intervista

Intervistë për TV Danez DR1, Televizioni shtetëror, në lajmet qendrore.

/Nga Arkivi, Diplomacia.dk/ 1-Tetor, 1997 (5) TVA 21:00 KOSOVO – YouTube Në ekranin televiziv paraqiten protestat e Unionit të Studentëve në Prishtinë më, 01 Tetor, 1997, të prirë nga studenti Albin Kurti. Gazetari: “Policia serbe i përdori të gjitha mjetet ...

Read More »

Memeti: Goce Dellçevi, ka qenë një figurë që i tejkalon përmasat e koncepteve të ngushta nacionale

Intervistë ekskluzive me kryetarin e Akademisë  Shqiptare Amerikane të Shkencave dhe të Arteve me seli në Shkup, prof. Abdulla Mehmeti. Intervistoi Selim Ibraimi @CSSDMacedonia. ISSD. z. Mehmeti, sipas jush ku qëndron problemi i tensioneve të reja në mes Shkupit dhe ...

Read More »

Intervistë për TV Danez DR1,Televizioni shtetëror, në Lajmet qendrore. 

https://www.youtube.com/watch?v=0vmvOdrfW90&feature=youtu.be&fbclid=IwAR3ciBASCxTNHJzqSL4mvd2W9Dv7NGQRuAtiKq1IVdGzvVH00NhajNUrLhM INTERVISTË (Intervista është dhënë, në kohën kur filloi dialogu Kosovë–Serbi) Në ekran paraqitet djali im Andrimi, duke lexuar në kompjuter. Andrim Zeqiri: ”Ne, nuk i besojmë Televizionit, as Radiove  Shqiptare, atë që bejmë ne është se, informatat i marim ...

Read More »

 TVM2: Të nderuar teleshikues mirëmbrëma! Këtë sezonë të ri të  emisionit “Open” e fillojmë me një protagonist shumë të veçantë, z. Xhemil Zeqiri i cili çështjen kombëtare e sheh si një strumbullar të vetëm që vetëm duke thënë të vërtetën edhe atëherë kur dhemb shumë dhe shton dhembjen e plagës, mund të zgjidhet çështja shqiptare.

Emisioni “Open” TVM2: Z. Xhemil, mirëmbrëma dhe  mirë se na erdhët në studio! Xh. Zeqiri: Mirëmbrëma dhe mirë se u gjeta! Faleminderit për ftesën!  TVM2: Duke shfletuar librat tuaj do ndalemi tek libri “E vërteta bën armiq”. Në ballinën e ...

Read More »

Goxhaj e Zeqiri në Televizioni ALPO TV – Gjirokastë

ALPO Tv: Të nderuar teleshikues mirë se erdhët në emisonin e radhës “Avantazh”, ku sot do flasim për një temë të nxehtë dhe mjaft shqetësuese “Korrigjimi i kufijve Kosovë-Serbi”. Për këtë qëllim në studio kemi të ftuar z. Dilaver Goxhaj, ...

Read More »

INTERVISTË/ Sadri Ramabaja: Kjo është e vërteta ime ndaj “Syrit të Popullit”!

Aktiv

12/09/2020 Almakos ka realizuar një intervistë me profesorin Sadri Ramabaja, i cili ka folur për sfidat në jetën e tij, gjendjen aktuale politike në Kosovë, por edhe çështje të tjera të rëndësishme. Më poshtë e gjeni intervistën e plotë: ALMAKOS: Profesor ...

Read More »

Myslim Pashaj: Për detin, mund të shkojmë në luftë me Greqinë.

18, 08,  2020 Myslim Pashaj: Draftmarrëveshje e re për detin me Greqinë, grupi negociator të mos heshtë,  institucionet shqiptare të mbajnë përgjegjësi Intervistoi: Eneida Jaçaj Myslim Pashaj, koloneli që denoncoi i pari marrëveshjen famëkeqe për detin me Greqinë, flet për ...

Read More »

INTERVISTË ME ADEM DEMAÇI, NJERIU I PARË POLITIK I UÇK-së KA QENË E DOMOSDOSHME TË KOMBINOHET FORCA DHE POLITIKA

Sejdi Gega *E shtuar nga unë (Sejdi Gega): Me 12 gusht 1998, Me ftesën e udhëheqjes së UÇK-së në Tiranë u arrit marrëveshja gojore që Adem Demaçi të merrte përsipër udhëheqjen politike të UÇK-së dhe të përfitonte mundësinë për krijimin ...

Read More »

Intervistë me veprimtarin nga Struga, Lebit Murtishi

  Intervistë me veprimtarin nga Struga, Lebit Murtishi June 23, 2020 Portali Autokton, ka realizuar një intervistë me veprimtarin Lebit Murtishi.Ai në këtë intervistë flet për shumë çështje që e preokuptojnë atë në lidhje me zhvillimet në trojet shqiptare. Cila ...

Read More »

FSHEHIN DHE REDAKTOJNË BIOGRAFINË, Dritëro Agolli: Ju tregoj ata që janë lëpirë nga komunizmi dhe…

June 14, 2020 Dritero Agolli portrete, Tirane Albania Shkrimtari i ndjerë Dritëro Agolli, dhjetë vite pas shembjes së regjimit diktatorial, ka dhënë një intervistë në shtypin e kohës ku ka hedhur dritë mbi një sërë pikëpyetjesh që shqiptarët vijojnë të ...

Read More »