Home / Lajme /

Fotografia e Blerim Metaj
Blerim Metaj

ATA PO NA KËRCNOJNË ME VRASJE!

Për disa që nuk e kuptuan këtë fotografi: Mbrëm në orët e vona dikush e ka vizatuar këtë shishe të mjaltit në rrugët e Prishtinës, me fjalët (Une nuk jam armë)!
Kjo zonja dhe zotëri, paraqet shishen e mjaltit me të cilën është mbytur Astrit Dehari në burgun e Prizrenit!
Kjo pra ka motive kërcnuese ndaj Lëvizjes Vetëvendosje.

Si vitin e kaluar, si para vitit të kaluar e kështu me radhë.
Juve të gjithë oligarkëve, hajdutëve, vrasësve të ëndrrave, njerzve të shitur e të krimit, të gjithë juve padallim, ju bën bashkë urrejtja dhe frika nga Vetëvendosja, kurse neve na forcon lufta e juaj speciale ndaj neve, more jo vetëm syrin që nuk na e trembni, por pushka top ju bëftë se dy duar janë për një kokë!
Veç mos harroni “Çuna”, ne, jemi gati për t’u ballafaquar me të gjithë juve përnjëherë!
Ju me oligarkët, kriminelët dhe hajdutët mbrapa, kurse ne, me Popullin përpara e krahas, drejtë fitorës.

Rroftë Lëvizja Vetëvendosje!

About admin

x

Check Also

Prof. Farudin Hoxha: Si i ndërtoi Shqipëria 650 diga në të gjithë vendin dikur

INTERVISTA/ Akademiku Farudin Hoxha, parashtron rrezikun që mund të vijë nga amortizimi ...