Home / Opinion / Kriminelet Nderkombetare antishqiptare
UÇK
ushtria

Kriminelet Nderkombetare antishqiptare

Murtez Ademaj

Billedresultat for murtez ademaj foto

 

… e provuan gjate e gjate qe permes MUTIT Pjeter Rugova ta perulin popullin shqiptar ne ish Jugosllavi .Permes nje Maxhupit analfabet dhe pijanec , s`lan asnje menyre pa e provuar qe shqiptaret ti nenshtrojne dhe t`ua vrasin deshiren per çlirim . Kur kjo s`u eci dot atehere e rrotulluan pllaken . E rrotulluan pllaken nga ana tjeter ,nga ana e LPK-se UçK-se , ku veq heret e kishin te instaluar njeriun e tyre Hashimin e Radovanit ! Pra, Plehu Rugova si krahu pacifist deshtoi,por armiqte tane nuk humben asgje. Nuk humben asgje, humben nje leter Loje , sepse e kishin “Rugoven ” tjeter ( Hashimin ) ne anen e Luftes , ne anen e UçK-se ! Populli shqiptar i trojeve te pushtuara , i stervuajtur dhe me 98 % analfabet per qashtjet Politike , eshte ashtu i (pa) edukuar dhe kudo sheh vetem dy ane, vetem djathtas dhe majtas e kurre nuk e sheh mjedisin , nuk e sheh udhen e drejte … sepse ashtu flasin dhe shkruajne e tere Bota . Te gjithe kriminelet e botes ,te feve dhe qeverive , njerezit i ndajne ne te djathte dhe te majte …e kur ndodhe qe ndokush ecen drejte, te dy palet , si te majtet, si te djathtet e sulmojne ate qe ecen drejt . Shembulli i Adem Demaçit, Ukshin Hotit ,Albin Kurtit …e te tjereve tregon qarte pse shqiptaret e Serbosllavise evropiane , as sot nuk mund te gjejne pajtim mesvedi . Rugov-iqin e hoqen te tri anet , serbosllavia , perendimoret dhe UçK-ja,pra luftetaret e vertete te UçK-se . Ai ishte nje cung i kalbur dhe i dehur qe s`lejonte asnje hap para as prapa duke e mbrojtur TITO-SLLAVINE e tij e cila qe moti kishte vdekur , gje qe asnjeres pale ne terren, as Amerikes,as Evropes, as Rusise,as Serbise kjo gje nuk u pelqente . Maxhupi (sipas babait Ramadan ) ia fuste pordhe seciles kerkese per ndryshim ,pa marre parasysh nga cila ane ajo vinte ,nga Serbia, Evropa apo amerika…Per Mut-ngrenesit shumice shqipfoles pacifiste, ai s`merzitej fare . Ua fuste at RRENEN e fabrikuar me dy fjali … qe e dijne te gjithe… dhe ia fuste Whisky dhe Dunhill … Kjo beri qe Evropa ,pra Franca dhe Serbia ta nxjerrin ne krye te shqiptareve Hashimin , nipin e Popit Radovan . Eshte me rendesi te perseritet se shqiptaret asnjehere nuk u shkojne gjerave ne thellesi por pajtohen vetem me lulet , rrembat dhe deget .Po t`a kishin hulumtuar Plehun Maxhup Pjeter Rugova nga prejardhja e tij poashtu edhe Hashimin , kurre s`do i lejonin t`u prijne as s`do pranonin t`i ndjekin pas …por ja qe shtazet shkojne pas shtazeve..

About admin

x

Check Also

ik syrgjynosu, sa me shpejt me mire!

Nga: Luan Baci 1 Tetor 2022 Ik nga kjo toke, ik aty...