Home / Histori / Greqia u çlirua nga shqiptaret (arvaniti)

Greqia u çlirua nga shqiptaret (arvaniti)

Greqi u cliruan nga shqiptaret (Arvaniti)
u liruan nga shqiptarët, arbanas
nga sundimi osman, dhe u bë i pavarur.
Foto 1
Luftëtarët e pavarur shqiptarë (Arvaniti) të Greqisë.
Heronjtë shqiptarë të Greqisë.
Foto 2
Shpëtimtari i kryeqytetit Beograd Serbi
Kondo Bimbashi Albanian
Statuja e Kondo Bimbashit në Kalemegdan Beograd Serbi.
Me shqiponjë dhe PLIS (Pileus, Pilos) në kokë.
Duket shumë e çuditshme që edhe Greqia edhe Serbia do të shlyenin favorin e shqiptarëve që çliruan vendin e tyre, duke kthyer dhe gjenociduar dhe masakruar vetë njerëzit që i shpëtuan.
Pyetja ime këtu është:
A donit ju grekë e serbë të rrinit nën sundimin osman?
Po pyes sepse herën tjetër ne do t’ju lëmë të qëndroni nën sundimin neo osman (turk),
NËSE kjo duket se është ajo që dëshiron.
Ps. Dhe në krye të gjithçkaje ose themeli i rezistencës kundër sundimit osman është
Edhe një shqiptar tjetër
Gjergj Kastriot Scanderbeg
I lavdëruar qoftë emri i tij dhe lavdia e tij.
/ marë FCB/

About admin

x

Check Also

Merr “flakë” i gjithë Beogradi nga ajo që Albini tha në mediumin kroat për Vuçiqin dhe Putinin

20.12.2021 Në një intervistë për gazetën kroate, Vecernji List, kryeministri i Kosovës, ...