Home / Lajme / Hstoriania e njohur, Kocaqi, jep alarmin

Hstoriania e njohur, Kocaqi, jep alarmin

Elena Kocaqi: Kjo është e rrezikshme! Qëndrimi i Tiranës duhet të jetë shumë i ashpër

Hstoriania, Elena Kocaqi, u shpreh se nëse Serbia sillet keq me Kosovën, atëherë edhe qëndrimi i Tiranës duhet të jetë shumë i ashpër.

Ajo tha se veprimet e Tiranës lidhur me nismën Ballkani i Hapur, janë eksperimente të rrezikshme.

 “Nëse Serbia sillet keq me Kosovën, atëherë edhe qëndrimi i Tiranës duhet të jetë shumë i ashpër. Për të dalë të veprimet e Tiranës, me Ballkanin e Hapur, që janë eksperimente të rrezikshme. Kjo vjen si pasojë e mosnjohjes së historisë dhe faktorit shqiptar në Ballkan.

Ne kemi një perspektivë për t’u integruar në BE, ky është një projekt 30-vjeçar i politikës, qoftë të majtës dhe të djathtës. Ky projekt është nën kontrollin e Brukselit”, u shpreh Kocaqi për Ora News.

About xhzeqiri

x

Check Also

INTERVISTA/ Zef Brozi: SHBA shpalli ‘Non grata’ Berishën me informacione të tri dekadave! Tani Drejtësia shqiptare duhet t’ja konfiskojë pasuritë

Ish-Kreu i Gjykatës së Kasacionit në vitin 1994, flet nga SHBA: “Ja ...