Home / Lajme / Kryeministri i Republikës Shqiptare të Kosovës Albin Kurti

Kryeministri i Republikës Shqiptare të Kosovës Albin Kurti

Nga:  Avdi Ibrahimi

 Albin Kurti sot me ndërmjetësimin e BE-së, në Bruksel takohet me presidentin e Republikës së Serbisë Aleksandër Vuçiç.

Kryeminsitri ynë Albin Kurti ndihet komod e krenar ngase është me duart e pastra e s’ka pse bene kompromise ne deme te interesit kombetar per t’i kenaqur interesat serbe, karshi presidentit serb Aleksandër Vuçiç i cili i ka duart e lyera me gjak të popullit shqiptar të Kosovës, ai në kohën e kasapit të Ballkanit Sllobodan Millosheviq ka qenë ministër i informimit të Serbisë, njëkohësisht ishte edhe në kryesinë e Partisë Radikale Serbe të çetnikut famëkeq Voisllav Sheshel.
BE, i di mirë këto histori famëkeqe të shtetit terrorist serbë të Serbisë e cila, shtypjen, terrorin, krimet, masakrat, gjenocidin që ka bërë ndaj popullit shqiptar të Kosovës i ka bërë në sy të Evropës e cila ka heshtur dhe i ka mbyllur sytë ndaj pushtetarëve serbë.

Sot është koha që BE-ja të jetë e drejtë dhe ta dënoj Serbin për krimet shekullore të kryera ndaj shqiptarëve, kroatëve, boshnjakëve e popujve tjerë jo-serbë.

Mund të jetë një imazh i 5 persona, njerëz të ulur dhe njerëz në këmbë

About admin

x

Check Also

INTERVISTA/ Zef Brozi: SHBA shpalli ‘Non grata’ Berishën me informacione të tri dekadave! Tani Drejtësia shqiptare duhet t’ja konfiskojë pasuritë

Ish-Kreu i Gjykatës së Kasacionit në vitin 1994, flet nga SHBA: “Ja ...