Home / Lajme /

Presidenti i 46 i SHBA-ve: JOE BIDEN
Që në mëngjesin e djeshëm politologu Desk HQ e kishte shpallur Biden-in fitues të zgjedhjeve. Ai u pasua nga Shtëpitë mediale të mëdha si: CNN, NBC, MSNBC ose Fox, duke i dhënë jehonë lajmit të mirë që pritej si dielli në mëngjeset pranverore. Ndërkohë u përmbysë rezultati në dobi të Biden-it në Pennsylvania – dhe ai rezulton kështu presidenti i 46-të i SHBA-ve.
Bota frymon që nga ky qast më mirë; bota shqiptare edhe më shlirë.
Demokracia amerikane në këtë përballje me neofashistin Trump nuk lejoi që historia e 1933 të reprizohet në kontinentin e ri.
Një erë e re politike po vjen…

About admin

x

Check Also

Sa të gënjyer ishim !

/ Intervist që ia vlen të lexohet e rilexohet/ Intervistë me ish ...