Home / Opinion / Ramush Haredinaj e quan postin e presidentit sakrifice?! 

Ramush Haredinaj e quan postin e presidentit sakrifice?! 

 

Shkruar nga ; Luan Baci 

  SHBA – 23 Korrik 2020 

     Ramush Haredinaj e quan postin e presidentit sakrifike dhe si “shqiptar I madh qe eshte”, ben presion duke kercenuar e thene se ne se nuk I jepet ai post “sacrifice” ka rrezik “te beje hatane”, te largohet nga qeveria dhe vendi te shkoje ne zgjedhjeVertet? “Mos more” burre!  Pash te madhin zot o Haredinaj mos e ben kete “gjeme”.  

 

     Mos bre burremos sakrifiko kaq shume, se edhe po plakeshnuk je me dhe aq i ri. Boll “sakrifikove” dhe “u lodhe” per Cakorr sa te shkoje djersa lume per lug te by***s. Shko tani ne shtepidhe qetesoje prapanicen se nuk eshte mirre te merresh me politike. Jane te tjera koka ato qe meritojne te drejtojne shtetinBehu se paku i mencur te kuptosh drejte kapacitetet e tua. Mos ofendo inteligjencen e nje populli te tere dy miljoneshsepse ajo nuk eshte barabar me inteligjencen e sahanlepireseve te politikesqe ju ndjekin ju dhe shokeve tuajqe keni zaptuar shtetin per njezet e ca vjetShko zotni Haredinajshkoperpara se populli tu marre “me te mire”, me ndonje hu te pagdhendur, se pastaj do te jete teper voneTani qe keni edhe Rakiqat si zevendes kryeministrajeni me te qete, se punen ua bejne ata dhe Beogradi dhe jeni me pak te lodhurkeshtu qe edhe mund te jeni kthjelluar te kuptoni se ka ardhur koha te shkoni ne shtepi, bile jeni bere voneShko Ramush, me gjithe tespije, me gjithe Thacin e kompani. 

 

 

 

 

 

About admin

x

Check Also

INTERVISTA/ Zef Brozi: SHBA shpalli ‘Non grata’ Berishën me informacione të tri dekadave! Tani Drejtësia shqiptare duhet t’ja konfiskojë pasuritë

Ish-Kreu i Gjykatës së Kasacionit në vitin 1994, flet nga SHBA: “Ja ...