Home / Opinion / Thaçi në Hagë, Rron Gjinovci ka dy fjalë, nuk mungojnë kritikat

Thaçi në Hagë, Rron Gjinovci ka dy fjalë, nuk mungojnë kritikat

13 KORRIK 2020

Hashim Thaçi

Analisti politik dhe pjesëtari i shoqërisë civile në Kosovë, Rron Gjinovci ka kritikuar presidentin e Kosovës, Hashim Thaçin.

Presidenti Thaçi, sot do të intervistohet nga Gjykata Speciale, nëdrsa Gjionvci e ka akuzuar se atje e Thaçi e qoi Presidentin e Repbulikës së Ksoovës.

“Hashim Thaçi e çoi Presidentin e Republikës së Kosovës në Hagë, e çoi Kosovën në Hagë.

Kur interesi personal është mbi interesin publik ”, shkruan Gjinovci në Facebook.

Kjo është aktakuzë ende e pakonfirmuar mirëpo, që tashmë është bërë publike në media ku akuzohen edhe 8 pjesëtarë të tjerë të UÇK-së.

About admin

x

Check Also

INTERVISTA/ Zef Brozi: SHBA shpalli ‘Non grata’ Berishën me informacione të tri dekadave! Tani Drejtësia shqiptare duhet t’ja konfiskojë pasuritë

Ish-Kreu i Gjykatës së Kasacionit në vitin 1994, flet nga SHBA: “Ja ...