Home / Opinion / Profesori i Parisit reagon pas deklaratës së Grenellit: Mos thoni që s’ju kam treguar

Profesori i Parisit reagon pas deklaratës së Grenellit: Mos thoni që s’ju kam treguar

Profesori i Parisit, Nezir Kraki ka reaguar pas deklaratës së Richard Grenell se me 27 qershor do të ketë diskutime në Shtëpinë e Bardhë, për dialogun Kosovë Serbi.

Përmes një postimi në Facebook, ai ka thënë se faza e parë kanë qenë lajmet e mira për zhbllokime fondesh e përralla të mizave, faza e dytë do të jenë disa takime të rangut të lartë, përcjell Bota sot.

Ndërsa, faza e tretë, sipas tij do të jetë miratimi me sy mbyllur i marrëveshjes dhe faza e fundit, invalidimi i Kosovës brenda dhe jashtë.

Postimi i tij i plotë në Facebook:

Mos thuni qe s’ju kam tregu…
Faza e parë ishin lajmet e mira per zhbllokime fondesh e perralla te mizave.
Faza e dyte siç e kam thënë do jene disa takime kinse te rangut te lartë.
Faza e trete do jete miratimi me sy mbylle i marreveshjes dhe faza e fundit…
Invalidimi i Kosovës brenda dhe jasht per…

About admin

x

Check Also

INTERVISTA/ Zef Brozi: SHBA shpalli ‘Non grata’ Berishën me informacione të tri dekadave! Tani Drejtësia shqiptare duhet t’ja konfiskojë pasuritë

Ish-Kreu i Gjykatës së Kasacionit në vitin 1994, flet nga SHBA: “Ja ...