Home / Lajme / Abrashi i VV-së: Deklarimet e Hotit për dialog, janë gënjeshtra

Abrashi i VV-së: Deklarimet e Hotit për dialog, janë gënjeshtra

Se kildebilledet

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje Artan Abrashi ka shprehur dyshime ndaj deklarimeve të kryeministrit Avdullah Hotit, se nuk do të lëshojë pe në procesin e dialogut me Serbinë në takimin e ardhshëm në Uashington.

Në emisionin DebatPlus, Abrashi ka thënë se populli i Kosovës është mashtruar vazhdimisht me deklarata të tilla, të cilat ai i ka quajtur gënjeshtra.

“Vazhdimisht kemi pasur deklarata se nuk do të ketë kompromis, por kemi pasur shumë probleme që kanë dëmtuar Kosovën. Ne e dimë se kjo është gënjeshtër e pastër dhe nuk ndryshon nga ato që janë thënë deri më tash. Ne do të kërkojmë llogari për çdo fjalë që atje thuhet dhe çdo kompromis mos të mendojnë se do ta harrojnë lehtë. Kemi argumente dhe arsye duke u bazuar në të kaluarën që të mos i besojmë dialogut”, është shprehur ai.

About admin

x

Check Also

INTERVISTA/ Zef Brozi: SHBA shpalli ‘Non grata’ Berishën me informacione të tri dekadave! Tani Drejtësia shqiptare duhet t’ja konfiskojë pasuritë

Ish-Kreu i Gjykatës së Kasacionit në vitin 1994, flet nga SHBA: “Ja ...