Home / Lajme / Analisti politik me akuza të rënda: Bandit parapolitik është presidenti Thaçi

Analisti politik me akuza të rënda: Bandit parapolitik është presidenti Thaçi

 15 MAJ 2020

Hashim Thaçi

 

Njohësi i çështjeve politike, Krenar Shala, me anë të një shkrimi në llogarinë e tij në Facebook, ka reaguar ashpër ndaj deklaratave të fundit të presidentit Thaçi.

Shala me këtë rast ka akuzuar rëndë presindentin aktual të Kosovës, Hashim Thaçi, duke thënë se është një bandit parapolitik.

“Është president jashtë detyrës. Bandit parapolitik mo. Me shku në restoran, me pi kafe edhe me dalë në konferencë për shtyp me thonë që unë nuk i respektoj vendimet e grupit te Kurtit, nuk je president në detyrë, por jashtë saj dhe kjo e bën atë bandit parapolitik”, shkruan ai.

Ja shkrimi i tij:

Bandit parapolitik osht Presidenti Thaçi. I vërehet shumë banditizmi kur osht n’zorr. Para se me ardhë në pushtet e theksojke ma shumë edhe tash kur po e humbë atë.

S’kemi çka me bo. Ky e ka punën qashtu, qashtu njejtë qysh e ka punën populli me i thonë BOLL MA.

Osht president jashtë detyrës. Bandit parapolitik mo. Me shku në restoran, me pi kafe edhe me dalë në konferencë për shtyp me thonë që unë nuk i respektoj vendimet e grupit te Kurtit, nuk je president në detyrë, por jashtë saj dhe kjo e bën atë bandit parapolitik.

About admin

x

Check Also

INTERVISTA/ Zef Brozi: SHBA shpalli ‘Non grata’ Berishën me informacione të tri dekadave! Tani Drejtësia shqiptare duhet t’ja konfiskojë pasuritë

Ish-Kreu i Gjykatës së Kasacionit në vitin 1994, flet nga SHBA: “Ja ...