Home / 2020 / maj

Monthly Archives: maj 2020

“Thaqi-Hoti e kanë gërryer sovranitetin e Republikës” May 31, 2020 Share Facebook Ministri në detyrë i Financave, Besnik Bislimi, po thotë se presidenti i vendit, Hashim Thaçi dhe i nominuari për Kryeministër, Avdullah Hoti, e kanë gërryer sovranitetin e Kosovës Përmes një shkrimi në Facebook, Bislimi i ka reaguar Hotit, i cili është dekretuar për Shef të ri të Qeverisë, ku tha se do të shfuqizojnë vendimet që pengojnë rifillimin e dialogut me Serbinë. Po ashtu, Bislmi i ka reaguar edhe Thaçit, i cili sot tha se vendimin e fundit të kryeministrit në detyrë të Qeverisë së Kosovës, Albin Kurtit, për masa të reja të reciprocitetit ndaj Serbisë po i sheh si vendime të gabueshme strategjike përmes të cilave Kurti po vazhdon mashtrimet e tij patriotike. Ju pëlqen! Mgid Din kone vil sikkert værdsætte dette trick – prøv det i kveld Forskning opdager ny behandling mod hallux valgus Et glas, før du går i seng, får dig til at miste op til 13 kg by TaboolaSponsored LinksYou May Like Birkenstock nye kollektion 2020 Megasavings Bilforsikring bedst i test SpecialTilbud Denne WiFi-booster er den mest utrolige opfindelse i 2019 WifiBoost “…një fjali më lartë Hoti e pranon që ne e paskemi penguar dialogun, rrjedhimisht Serbia paska patur të drejtë të zvarrisë dhe nuk qenka fjala për alibi. NE, duke mos e dëgjuar Hotin e paskemi detyruar Serbinë që të zvarrisë dialogun, “ me siguri e frikësuar shumë” që pala kosovare do del fituese nga ky dialog, ashtu si ka dalë në të gjitha raundet e mëparme të bisedimeve, në të cilat pala Thaçi-Hoti, në vazhdimësi e ka gërryer sovranitetin e Serbisë në territorin e saj”, ka shkruar Bislimi në Facebook. Ndoshta ju pëlqen! /MekuliPress/

May 31, 2020 Ministri në detyrë i Financave, Besnik Bislimi, po thotë se presidenti i vendit, Hashim Thaçi dhe i nominuari për Kryeministër, Avdullah Hoti, e kanë gërryer sovranitetin e Kosovës Përmes një shkrimi në Facebook, Bislimi i ka reaguar ...

Read More »

Historiania “i kthehet” Paskal Milos për Skënderbeun

  Historiania Elena Kocaqi, përmes një statusi në facebook ka reaguar si kundërpërgjigje ndaj historianit Paskal Milo mbi deklaratën e tij për Skënderbeun dhe origjinën e këtij të fundit. Sipas Kocaqit, në letrën që Skenderbeu i dërgonte princit të Tarantos, ...

Read More »

THAÇËT – NGRITJA E NJË FUQIE MULTI-MILIONESHE BIZNESI (VIDEO) 11/05/2020 0 Koment 0  Sa herë të nxirret nga arkivi xhirimi i deklaratës së pavarësisë së Kosovës – ngjarjes më të rëndësishme politike në përpjekjet për çlirimin e vendit – do ...

Read More »