Home / Lajme / Albin Kurti :Populli im i dashur ,Dijeni se un nuk jap teritor per ulese si disa hajna!

Albin Kurti :Populli im i dashur ,Dijeni se un nuk jap teritor per ulese si disa hajna!

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti nuk e ka menduar që qeveria e tij do të zgjasë vetëm 50 ditë por e ka ditur që nuk do ta ketë të lehtë duke e parë se Kosova vazhdon të jetë me elemente të shtetit të kapur.

VV është rritur dhe dyfishuar që nga zgjedhjet e tetorit. Kjo ka bërë që të gjithë të bëhen bashkë kundër VV-së për të vazhduar privilegjet që i kishin”, tha ai, duke shtuar se janë të gatshëm për zgjedhje të reja ku do t’i mundin edhe nëse bëhen të gjithë bashkë.

Ai për Euronews Albania, ka thënë se këta politikanët që jepnin territore, kanë humbur në zgjedhje dhe populli nuk i donë ata.

Kurti tha e në momentin kur është braktisur reciprociteti, është shkelur marrëveshje VV-LDK.

Kryeministri në detyrë, është pyetur edhe për rrëzimin e Qeverisë së tij, ku pati akuzuar ambasadorin Grenell. Kurti tha se bëhet fjalë për një person të ShBA-ve që është shumë i fuqishëm me të cilin ka biseduar por nuk ka pranuar ta vë në pikëpyetje Republikën e Kosovës.

About admin

x

Check Also

Sa të gënjyer ishim !

/ Intervist që ia vlen të lexohet e rilexohet/ Intervistë me ish ...