Home / 2019 / september

Monthly Archives: september 2019

Agim Kasapolli: Ja pse për Vetëvendosjen

30/09/2019 Pushteti korrupton, është një shprehje. Por, korrupton pikërisht ata që e kanë në natyrë për të qenë të korruptueshëm. Në Kosovë mendoj se ka shqiptarë të cilët kanë për ideal me e udhëheq vendin drejt sfidave të reja që ...

Read More »

“Çdo histori e Ballkanit fillon me Ilirët”

Ilirët kanë qenë ndër popujt më të mëdhenj në Evropë dhe kanë banuar në një territor që përfshin pjesën më të madhe Gadishullit Ballkanik. Në lindje ky territor kufizohej me lumenjtë Morava dhe Vardari si kufinj natyrorë, në perëndim me ...

Read More »

Gani Krasniqi simbol i bashkimit kombtar.

 Blerim Metaj Gani Krasniqi, ky veprimtar dhe luftëtar i pathyeshëm dhe i palodhshëm i luftës për çlirim e bashkim kombëtar, ish i burgosur politik dhe njëri nga figurat më të rëndësishme të luftës së udhëhequr nga UÇK-ja, nuk din lodhje ...

Read More »

Vetëvendosje po trazon shpirtin e tugjarëve!

Shkruan: Avdi Ibrahimi Asnjë parti politike që ka keqë qeverisur në Republikën Shqiptare të Kosovës, por as të dorëhequrit që përfituan nga Lëvizja Vetëvendosje, s’mundën me ja vra shpresën popullit që beson në Vetëvendosje, Lëvizja vazhdon në rritjen e saj ...

Read More »