Home / 2019 / august

Monthly Archives: august 2019

Të dashur mërgimtarë

Sami Kurteshi   Duke filluar nga dita e sotme, ju mund të plotësoni FORMULARËT PËR REGJISTRIM TË MËRGATËS për zgjedhjet e përgjithshme që do të mbahen më 6 tetor 2019 në Kosovë. Formularët mund të shkarkohen dhe të dërgohen nga ...

Read More »

Albin Kurti prinë ndaj Vjosa Osmanit në sondazhet e mediave

Gara në këto sondazhe është zhvilluar mes Albin Kurtit dhe Vjosa Osmanit. /Huazuar nga Kosova Post/  30 August, 2019 në Kryesore, Lajme Që nga dita kur janë shpallur zgjedhjet e jashtëzakonshme dhe janë bërë publike kandidaturat për kryeministër, shumica e mediave kanë publikuar ...

Read More »

JA DISA NGA ARSYJET E MIJA PSE VOTOJ LVV

  Nga Frashër Oseku 1. Shumë njerëz e kanë të vështirë të kenë rrogë apo ushqim mjaftueshme për familjen e tyre në sofër, ndërsa të tjerët kanë më shumë sesa duhen. Pasurija tyre kalon edhe përmasën Evropiane. Prandaj, është e ...

Read More »

Albini për Kryeministër.

  “Unë me profesion jam inxhinier i elektroteknikës dhe jam adhurues i matematikës, filozofisë, i artit, i kulturës edhe kam shumë preokupime. Por fati im pashkëputshëm është i lidhur me Lëvizjen Vetëvendosje. Unë Lëvizjen Vetëvendosje e përjetoj si parim e ...

Read More »

Nëse kërkojm ndryshim votoni LVV?!!!

Frasher Oseku Nëse kërkojm ndryshim votoni LVV. Sa më e madhe LVV është aq më e sigurt ndryshimi. Nëse nuk votoni dhe vetëm ankoheni. Urime. AZIL përendim s’keni. Duheni ju me ndryshu. Askush s’ju merr per dore me ndryshu. Nëse ...

Read More »

Gusht 26, 2019 Pse jam me Albinin? Eno Shkëmbi Sepse duhet guxim me qenë Albin, në një mjedis politik me faqezinj. Sepse ka bërë burg për idetë, ndërsa të tjerët janë kthyer në burgje idesh. Sepse Albini ka shitur banesën ...

Read More »