Home / Opinion / Sot tetë vite më parë: Kur Basha dhe Vokshi grabitën votat e Njësisë 5

Sot tetë vite më parë: Kur Basha dhe Vokshi grabitën votat e Njësisë 5

Sot, tetë vite më parë Partia Demokratike ka deformuar rezultatin e votimit në Njësinë 5, në Tiranë gjatë zgjedhjeve vendore. Teksa sot kjo forcë politike pretendon për dhunim të zgjedhjeve, duket se e ka harruar të shkuarën.

Gazeta “TemA”, në botimin e asaj dite denonconte presionin e ish deputetes Albana Vokshi e cila u përpoq me çdo kusht që të nxjerrte të pavlefshme votat e kryebashkiakut të kohës Edi Rama. “Sa herë shohin një fletë votimi të Ramës, ata ulërijnë duke kërkua të shpallet e pavlefshme. Në foto shihet deputetja e PD, Albana Vokshi, duke kërkuar një gjë të tillë. Kjo është dhe e paligjshme”, shkruante gazeta “TemA” teksa denonconte edhe përmes pamjeve tensionin e krijuar për ndryshimin e rezultatit të votimit.

About admin

x

Check Also

Rexhep Qosja: Berisha, një kriminel që ka vrarë shqiptarë. Të ulë kokën dhe të largohet, se nuk e mund dot SHBA-

  Rexhep Qosja flet në këtë intervistë për Edi Ramën, Albin Kurtin ...