Home / Shëndetësi / Mjeku tërheq vëmendjen: Askush nuk duhet të vdesë nga kanceri përveçse nga pakujdesia. Ja këshillat bazë!

Mjeku tërheq vëmendjen: Askush nuk duhet të vdesë nga kanceri përveçse nga pakujdesia. Ja këshillat bazë!

Shëndetsi

Mjeku tërheq vëmendjen: Askush nuk duhet të vdesë nga kanceri përveçse nga pakujdesia. Ja këshillat bazë!

Hapi i parë është ndalimi i marrjes së sheqerit. Pa sheqer në trupin tuaj, qelizat e kancerit do të vdisnin nga një vdekje natyrore.

Hapi i dytë është, përzierja e një tërësie frutash limoni në një gotë me ujë të nxehtë dhe të pihet përreth 1-3 muaj si gjëja e parë përpara se ushqimi dhe kanceri të zhduken. Sipas studimeve nga Maryland College of Medicine, thuhet se është 1000 herë më e mirë se kimioterapia.

Hapi i tretë është pirja e 3 lugëve të vajit të kokosit organik, mëngjes dhe mbrëmje, dhe kanceri do të zhduket. Mund të zgjidhni ndonjë nga dy terapitë pasi të shmangni sheqerin. Injoranca nuk është justifikim.

E kam ndarë këtë informacion për më shumë se 5 vjet. Le ta dinë të gjithë rreth jush. Kam inkurajuar çdo person që e merr këtë studim për ta përcjellë atë në dhjetë të tjerë. Me siguri, të paktën një jetë do të shpëtohet. Unë e kam bërë pjesën time, shpresoj se mund të ndihmosh pjesën tënde. Faleminderit!

Pirja e ujit të nxehtë me limon mund të parandalojë kancerin. Mos shtoni sheqer. Uji i nxehtë me limon është më i dobishëm se uji i ftohtë me limon.

 1. Shpesh, duke ngrënë darkë vonë, rrisim mundësinë e kancerit të stomakut.
 2. Nuk merren më shumë se 4 vezë në javë.
 3. Ngrënia e pjesës së pasme të pulës mund të shkaktojë kancer të stomakut.
 4. Asnjëherë mos hani fruta pas vaktit. Frutat duhet të hahen para vaktit.
 5. Mos merrni çaj gjatë periudhës së menstruacioneve.
 6. Merrni pak qumësht soje, pa sheqer ose vezë për të shtuar shijen e saj.
 7. Mos hani domate në stomak bosh.
 8. Pini një gotë ujë të thjeshtë çdo mëngjes përpara ushqimit, për të parandaluar gurët e fshikëzës në tëmth.
 9. Asnjë ushqim nuk duhet konsumuar 3 orë përpara kohës së gjumit.
 10. Pini më pak pije alkoolike ose shmangni, nuk keni rezerva ushqimore, por mund të shkaktojnë diabet dhe hipertension.
 11. Nuk duhet ta hani bukën kur është e nxehtë nga furra.
 12. Mos e karikoni telefonin tuaj ose ndonjë pajisje pranë jush kur jeni duke fjetur.
 13. Pini 10 gota ujë në ditë për të parandaluar kancerin e fshikëzës.
 14. Përdorni më shumë ujë në ditë, më pak gjatë natës.
 15. Mos pini më shumë se dy kafe në ditë, mund të shkaktojnë pagjumësi dhe thartirë në stomak.
 16. Hani më pak ushqim me vaj. Duhen 5-7 orë për t’u tretur dhe ju bën të ndiheni të lodhur.
 17. Pas orës 17:00, hani më pak.
 18. Gjashtë lloje të ushqimeve që ju bëjnë të lumtur: banania, grejpfrut, spinaqi, kungulli dhe pjeshka.
 19. Fjetja më pak se 8 orë në ditë mund të përkeqësojë funksionin tonë të trurit. Marrja e pushimit të pasdites për gjysmë ore mund të mbajë pamjen tonë rinore.
 20. Domatja e gatuar ka veti më të mira shëruese se sa domatja e papërpunuar.

Uji i freskët me limon mund të mbajë shëndetin tuaj dhe të bëjë që ju të jetoni më gjatë! Uji i ftohtë me limon ka vetëm vitaminë C, nuk ndihmon në parandalimin e kancerit.

Uji i nxehtë me limon vret qelizat e kancerit. Shtoni ujë të nxehtë në 2-3 feta limoni. Bëjeni një pije të përditshme. Ky lloj trajtimit me ekstraktin e limonit do të shkatërrojë vetëm qelizat malinje, nuk ndikon në qelizat e shëndetshme.

Tjetër… acidi i limonit dhe polifenoli në lëngun e limonit, mund të ndihmojë në zvogëlimin e presionit të lartë të gjakut, parandalimin efektiv të trombozës së thellë në vena, përmirësimin e qarkullimit të gjakut dhe zvogëlimin e mpiksjes së gjakut.

Pa marrë parasysh sa të zënë jeni, ju lutemi gjeni kohë për ta lexuar këtë, pastaj tregojini të tjerëve për të përhapur dashurinë!

About admin

x

Check Also

Rexhep Qosja: Berisha, një kriminel që ka vrarë shqiptarë. Të ulë kokën dhe të largohet, se nuk e mund dot SHBA-

  Rexhep Qosja flet në këtë intervistë për Edi Ramën, Albin Kurtin ...