Home / 2018 / januar

Monthly Archives: januar 2018

Ylli Mece Janar 28 2018 MEQENSE ” Kadareja” sot mbush 82 vjeç po i ribotoj poezine. Te me falin miqte qe e kane lexuar NJÈ POEMÈ PÈR….. KADARENÈ —— Ku t’i kèrkoj unè rrènjèt e tua tè lashta Kadare?!!… Ku nuk ...

Read More »

Koloneli Dilaver Goxhaj: Mosmarrëveshjet në Vetëvendosje

Nga MEKULIPRESS.INFO  – 27 Janar, 2018 Ish-anëtari i Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së, Koloneli nga Gjirokastra, Dilaver Goxhaj, në një shkrim autorial për MekuliPress. info sjellë pikëpamjet e tij për mosmarrveshjet në Lëvizjen Vetëvendosje si dhe kritikon argumentueshëm “agjentët” dhe ...

Read More »

Protestat e paralajmëruara të PD-së

            Shjruan,  Sylejman Krasniqi Më 16.shkurt 2017 Prishtinë                                                shikuar nga këndvështrimi  i  një prishtinasi           Prej se u dekretua  koha e zgjedhjeve të rregullta  për  legjislaturën e re të Kuvendit  të Shqipërisë, nga kryetari ...

Read More »

Shpallen rezultatet në LVV

Lëvizja VETËVENDOSJE! Shpallen rezultatet paraprake të votimit për zgjedhjet e brendshme Tashmë ka përfunduar procesi i numërimit të votave për zgjedhjet e brendshme 2018, për kryetar të Lëvizjes VETËVENDOSJE. Komisioni Zgjedhor i Përgjithshëm konstaton se në këtë proces votimi për ...

Read More »