Home / 2017 / december

Monthly Archives: december 2017

Djallëzia del nga dobësia

Dilaver Goxhaj Shumë zhurmë u bë për një shprehje të veteranit Nasim Haradinaj, jo vetëm nga kryetari dhe nënkryetari i LDK-së por edhe nga i gjithë grupi parlamentar i LDK-së në Kuvendin e Kosovës dhe jashtë tij, ku pati edhe ...

Read More »

Letra e plotë e Albin Kurtit nga burgu

Deputeti i Vetëvendosjes Albin Kurti, nga burgu i ka dërguar një letër Këshillit të Përgjithshëm të partisë, i cili ka mbajtur sot një mbledhje Ai iu ka drejtuar të gjithë pjesëmarrësve e aktivistëve, duke përmendur tema të ndryshe, duke nisur ...

Read More »

LEVIZJA VETEVENDOSJE NUK U KRIJUA PER TE SHARE

Shkruan Xhevat Bislimi Lumi qe po fryhet me sharje nga nje pjese e aktivisteve te Levizjes Vetevendosje per njerin apo tjetrin aktivist me nxiti t’i shkruaj dy-tri fjale edhe sonte. Shkak i ketij lumi sharjesh u be nje sharje e ...

Read More »

Popullorja, populistja, folku, dashuria dhe Lëvizja

Nga Boiken Abazi: Nga MEKULIPRESS.INFO 16 Dhjetor, 2017 Popullorja, populistja, folku, dashuria dhe Lëvizja “Popullore” dhe “populiste” janë dy terma që nuk mund të barazohen, edhe pse ato shpesh keqpërdoren. Të thuhet që dikush është popullor sepse bindjet dhe veprimin ...

Read More »