Home / 2017 / november

Monthly Archives: november 2017

Pergjegjes shkencore nga Max Brym

Max Brym Çetnikët serb: Koment mbi historinë e të drejtave të serbëve nga Max Brym Që disa vite te disa “të majtë” në Gjermani ka mendime absurde mbi atë se çfarë po ndodh në Ballkan. Tepër qesharak bëhët kur konflikti ...

Read More »

Vështrim librit të Dr. Irakli Koçollari:

Shkruan: Avdi Ibrahimi Pjesa e parë: “Spiunazhi ndër shekuj…Sigurimi”, botuar në vitin 2000 në Shtypshkronjën “Klean” Shqipëri. Një libër më vlera të larta, që ia vlenë të lexohet. Lexues të nderuar, komentet e mia dhe fragmentet, që po i publikoj ...

Read More »

Gazetaria feudale dhe mbretërit e Kosovës

Postuar në 26 Nëntor, 2017  Gëzim Mekuli Mediat shqipe janë ”rob” i burimeve të informacionit që vijnë nga pushteti, ambasadorēt, UNMIK-u, EULEX-i dhe nga partia. Problemet e pazgjidhura politike nuk janë paraqitje e realitetit që bëjnë këto media. Ato nuk ...

Read More »

RILINDJA KOMBËTARE / Kush ishte Vaso Pasha?

( mar nga portali ) MEKULIPRESS.INFO  – 27 Nëntor, 2017 Pashko Vasa, i njohur sidomos me emrin Vaso Pasha, është një ndër udhëheqësit më të hershëm e më të njohur të lëvizjes sonë kombëtare. Ai ka hyrë në historinë e Rilindjes ...

Read More »

ARRESTIMI I ALBINIT ? ASGJË E JASHTZAKONSHME !

  Shkruar nga Labinot Gjini analize)   U tha se u arrestua Albini sot. Asgjë e pazakonshme ! Ka 100 vjet që arrestohet çdo kush që është bartës i konceptit të “rrezikshëm” të vetëvendosjës dhe të bashkimit kombëtar. Është një ...

Read More »

Ka njëmijë mënyra të tradhëtosh popullin

Dilaver Goxhaj Ishte e befasishme për pubikun mbarë shqiptar arrestimi i tre deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje: Albin Kurti, Albulenë Haxhiu dhe Donikë Kadaj-Bujupi, të cilët u arrestuan sot, datë 24/11/2017, derisa po hynin për të marrë pjesë në seancën e ...

Read More »

KËSHILLË URTËSIE NDAJ LËVIZJËS VETËVENDOSJE

Shkruan: Avdi Ibrahimi Kujdes dhe vigjilencë që të gjithë nga udhëheqja, aktivistë, anëtarë, simpatizantë, të Lëvizjes Vetëvendosje. Provokimet e një pasnjëshme nga PDK dhe LDK! Drejtësia e kapur në Republikën e Kosovës nga këto dy parti dhe satelitet e tyre ...

Read More »