Home / 2017 / oktober

Monthly Archives: oktober 2017

Brief aus Hamburg- Auch Dr. Sadri

Ramabaja ist unschuldig Written by Max Brym Published: 27 October 2017 Von E.S. Sehr geehrte Damen und Herren von Kosova- Aktuell ich möchte mich für Ihre Berichterstattung zu den politisch motivierten Anklagen, Verhaftungen und Morden in Kosova bedanken. Wie Sie zutreffend ...

Read More »

Gazeta e New York-ut e vitit 1886

 Naim Bey Frashëri po përkthen poemat e “Iliada dhe Odiseja” mar nga MEKULIPRESS.INFO  – 26/10/2017 Kjo është në një kopje dixhitale (foto më poshtë) shumë interesante e gazetës së New York-ut të vitit 1886-të e cila i ka dedikuar disa ...

Read More »

SKENA POLITIKE SHQIPTARE – MARRËVESHJET JOPARIMORE

   Xhelal ZEJNELI   Tetovë 25.10.2017 Zgjedhjet vendore u imponojnë partive të ndërmarrin veprime politike pragmatike dhe të lidhin marrëveshje apo aleanca joparimore. Joparimore është marrëveshja apo aleanca e LSDM-s me BDI-në, për arsye se LSDM-ja, derisa ishte në opozitë, vazhdimisht ...

Read More »

NË KOSOVË, PATËM LUFTË APO KONFLIKT?(!)

    Pyetje: Zoti Dlaver, si mund ta komentoni një deklaratë të bërë dikur nga një zëdhënës i UNMIK-ut dhe më pas e përsëritur nga shumë politkanë e analstë të huaj e vendas,  rreth Luftës Çlirimtare në Kosovë: “Ajo çka ...

Read More »

KUSHË PO NA E VRET LIRINË?!

Shkruan: Avdi Ibrahimi Nuk e di nëse dikund e kam lexuar, apo dëgjuar nga dikush? Një Princ Shqiptar kish një qift papagaj, me ngjyra të forta dhe mjaft të bukura, me gishtërinjë të ndarë dy përpara e dy mbrapa, që ...

Read More »

Lasst Professor Sadri Ramabaja sofort frei

 Max Brym  Gestern wurde Professor Sadri Ramabaja in Durres in Albanien verhaftet und am Abend nach Kosova überstellt. Angeblich versuchte Sadri Ramabaja illegal nach Italien auszureisen. Vorgeworfen wird dem linksdemokratischen Professor “Terrorismus”. Jeder der den Sozialdemokraten Sadri Ramabaja, persönlich kennt, weiß, dass dieser ...

Read More »