Home / 2017 / juli

Monthly Archives: juli 2017

Kjo ditë e bardhë patjetër do të vijë!

  Mbresa nga libri “Kosova jone” e autorit Xhemil Zeqiri Është kjo broshurë e thjeshtë, e botuar në vitin 2000, që më doli para syve, fare rastësisht, por menjëherë më bëri për vete ky titull i dashur, pastaj, edhe ajo ...

Read More »

Elegji per Hysni Milloshin

Arben Duka 1. Qaj moj Shqiperi-djepi i kreshnikeve, se t’u shua sot fisniku i fisnikeve, shkoi Hysni Milloshi si ylli ne re, ai qe te deshte me shume nga gjithe ne! 2 Qaje sot poetin mos e ndal vajtimin, Hysniu ...

Read More »

Glauk Konjufca lëshon bombën!

 Po ofrohen para të mëdha dhe poste për blerjen e deputetëve Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Glauk Konjufca i ftuar në televizionin Klan në emisionin “Ora e fundit”, ai përveç tjerash flet edhe për pazare të mëdha që po bëhen për ...

Read More »

Shenjtorja shqiptare që i luten serbët

  24 Korrik, 2017 Mendoj që ka ardhur koha për t’i thënë të vërtetat historike të kombit tonë, por e vërteta nganjëherë është edhe e dhimbshme. Arben LLALLA* Shqiptarët janë një popull euforik, me ndjenja të forta emocionale dhe tolerant, ...

Read More »