Home / 2016 / december

Monthly Archives: december 2016

MOIKOM ZEQO: 100 VJETORI I HARRUAR I ESAT MEKULIT

  MOIKOM ZEQO: 100 VJETORI I HARRUAR I ESAT MEKULITMË Moikom Zeqo Më 17 dhjetor të këtij viti ishte 100 vjetori i lindjes së Esat Mekulit, një jubilar i plotë, diçka përmbajtësore institucionale, si dhe mbarëkombëtare. Meqë kam patur fatin ...

Read More »

A e dini se ekziston një “Shqipëri” tjetër?

A e dini se ekziston një “Shqipëri” tjetër? Ja ku ndodhet ajo December 29, 2016 Nga Arkiva Ndoshta është fakt i çuditshëm, por se ekziston edhe një “Shqipëri” në Kaukaz dhe që ndërkombëtarisht njihet si “Caucasian Albania”. Albania Kaukaziane si ...

Read More »

Shëndetësi, Konsumoni hudhër me qumësht

Doni seks të çmendur çdo natë? Konsumoni hudhër me qumësht 22 Dhjetor 2016 Përzierja e hudhrës dhe qumështit mund të tingëllojë e çuditshme, por pasi ju do të mësoni të gjitha përfitimet shëndetësore kjo pije do të kthehet në pijen ...

Read More »

“Lopa” dhe gazetaria shqipe!

  Gëzim Mekuli “Lopa” dhe gazetaria shqipe! Janë çuar i madh e i vogël, zëdhënës të pushtetit, gazetarë e gazetare e spiunë ambasadash, e po “qajnë e po klithin” për ofendimin publik verbal ndaj minstres së (pa)drejtësisë zonjës Hoxha. Ofendimet ...

Read More »

Intervistë ekskluzive: Afrim Morina “SHQIPËRIA, DESHËN S’DESHËN TRADHTARËT, DO TË BËHET!” (7) Pyetje: – Me politikanët që kemi në pushtet (andej e këtej kufirit), populli shqiptar është shumë i pakënaqur, po njësoj i pakënaqur është edhe me opozitën. Cila mund të jetë ...

Read More »

Platforma për federalizimin e Maqedonisë

ÇËSHTJA SHQIPTARE NË MAQEDONI – STATUSI POLITIK Xhelal Zejneli Çështja shqiptare në Maqedoni duhet të shtrohet në rrugën politike demokratike dhe paqësore. Ajo mund të zgjidhet me realizimin e kërkesave të poshtëshënuara: Të krijohen në Maqedoni dy entitete: entiteti shqiptar ...

Read More »

EKSKLUZIVE – Rrëfimi i Vito Kapos

EKSKLUZIVE – Rrëfimi i Vito Kapos August 24, 2016 14:59 Nga Xhevdet Shehu Këto ditë u takova, piva një kafe dhe bisedova me Vito Kapon. Ishte një takim i rastësishëm që u mundësua pas një telefonate të papritur nga miku ...

Read More »