Home / 2016 / oktober

Monthly Archives: oktober 2016

President Nishani, një kolaboracionist i vonuar!

Nga Gjon BRUÇI President Nishani, një kolaboracionist i vonuar! Poeti i penës e i pushkës dhe luftëtari për Lirinë e Atdheut, Shefqet Musaraj, në poemën e tij të famshme “Epopeja” e Ballit Kombëtar”, duke na treguar për bëmat e ballistëve ...

Read More »

KOSOVA PËRBALLË DESTRUKSIONIT SERB

Uashingtoni dhe Berlini duhet të kërkojnë nga Beogradi:  ta shlyejë Kosovën nga kushtetuta e Serbisë;  të mos veprojë në skenën ndërkombëtare për parandalimin e njohjes së Kosovës nga vendet të cilët akoma nuk e kanë njohur;  të ...

Read More »

GABOI KRYEMINISTRI SHQIPTAR EDI RAMA

Xhevat Gjini  (Nuk mori pëlqimin e Hoxhajt,  Buzhalës,  Pallaskës dhe sojit te tyre jugokosovarë, për të folur në emër të  Kosovës  së tij!) Shqiptarët e gjithe Shqiperise së katër vilajeteve në Iliri (Ballkan) që nga Shpallja e Pavarësise së Shqipërise ...

Read More »

ENVER HOXHA – SHQIPONJË MALI NË FLUTURIM

( Me rastin 108  vjetorit të lindjes së Tij) Shkruan: Ylli MEÇE Në historiografinë e shkruar dhe të pa shkruar , në mëndjen e gjithë shqiptarëve, por dhe të huajve, nuk mund të ngelet jashtë vemëndjes edhe figura e Enver ...

Read More »