Home / Opinion / VV Nuk E Ka Vra Gazetarin Ali Uka Në Banesën E Hashim Thaçit Në Tirannë!ë

VV Nuk E Ka Vra Gazetarin Ali Uka Në Banesën E Hashim Thaçit Në Tirannë!ë

Ja pse nuk eshte ndermarrje kriminale LVV dhe kreu i saj nuk eshte vrases?

-Albin Kurti dhe LVV nuk ka dhene urdhera per vrasje shqiptaresh, rivalesh politik as rivalesh ushtarak.

– nuk e ka vra Behadin Allaqin.

-nuk e ka vra Ismail Berbatovcin

-nuk e ka vra Enver Malokun .

-nuk e ka hartuar komunikaten 59.

– nuk e ka vra gazetarin Ali Uka ne banesen e Hashim Thaiçt ne Tirane.

– nuk e ka vra Ministrin e Mbrojtjes Ahmet Krasniqin ne Tirane .

– nuk e ka vra Ilir Konushevcin dhe Hazir Malen ne pusi, Shqiperi.

– nuk e ka vra Haki Imerin , kujdestarin e Klases se Hashim Thacit .

-nuk e ka vra Smajl Hajdarajn deputetin e Kuvendit te Kosoves

– nuk e ka vra arkitektin e Prishtines Rexhep Lucin.

– nuk e ka vra , gazetarin Shefki Popova.

– nuk e ka vra , Xhemajl Mustafen .

-nuk e ka vra Shaban Manaj.

– nuk e ka vra; Halil Dreshaj

– nuk e ka vra; Ekrem Rexhen.

– nuk e ka vra; Ismet Rrahmanin.

-nuk e ka vra; Ismet Racin.

-nuk e ka vra: Besim Dajakun

-nuk e ka vra: Bekim Kastratin

– nuk e ka vra: Uke Bytyqin.

– nuk e ka vra: Ramiz Hoxhen dhe Binishin

– nuk e ka vra: Tahir Zemajn

– nuk e ka vra: Hasan Zemajn

– nuk e ka vra: Enis Zemajn

– nuk e ka vra: Sadik Musajn

-nuk e ka vra:Xhafer Behramin me djale e nip

-nuk ka dhene urdher per vrasjen e Fetah Rudit i cili i shpetoi me te keqes.

– nuk e ka dhene urdher per vrasjen : Ejup Visokes por i shpetoi me te keqes

-nuk e ka dhene urdher per vrasjen : Sabri Hamitit por i shpetoi me te keqes

-nuk e ka dhen urdher per ta vrasjen:Ali Sadriun por i shpetoi me te keqes

-nuk ka dhene urdher per te vrasjen: Adem Salihun por i shpetoi me te keqes

-nuk ka dhene urdher per ta vrasjen: Gani Gecit por i shpetoi me te keqes

-nuk ka dhen urdher per ta vrasjen: Agim Veliun , por i shpetoi me te keqes . E shume tjere …..

-nuk ka dhene urdher qe te arrestohen grup politikanesh , gazetaresh ne Qirez ne vitin 1998.

-nuk ka dhene urdher te arrestohen, keqtrajtohen Cen Desku , Jakup Kastrati sepse ata kishin bindje tjera politike nga Thaçi , thjesht pse i takonin LDK-se…

-Albin Kurti , nuk e ka themeluar nje organizate kriminale te quajtur Shik, e formuar me urdher dhe kompetence te Hashim Thaçit si kryeminster i QPK-se.

Organizate kjo, e vlersuar dhe kualifikuar nga Euleksi (sektori amerikan ) si organizate kriminale pas se ciles qendrojne figura te rendesishme te PDK-se.

Albin Kurti , nuk ka dhene urdher qe te arrestohen agjente gjerman te sigurise dhe te trajtohen ne menyre kriminale..

-Albin Kurti , nuk eshte degjuar ti ofendoje miqte tane amerikan ashtu siç beri Hashim Thaçi , degjuar ne pergjimet Pronto .

-Albin Kurti , nuk e mbeshteti shfuqizimin e Gjykates Speciale qe e organizoj Thaçi dhe lideret e Panit kete akt ant-shtetror dhe anti amerikan.Akt qyqar qe deshtoj te realizohet.Sulm dirkt mbi drejtesine.

-Albin Kurtit nuk i thane amerikanet , britaniket , gjermanet e tj me kete nisme per shfuqizimin e Gjykates Speciale po ua ngulni partnerve perendimor Thiken pas shpine .

-Albin Kurti nuk e ka zhvate Kosoven siç bene komandantet e luftes te shndrruar ne politikaj bandite me diploma, qe i ndjekin prokuroret pse ata hetojne veterane te rreme… qe zhvasin shtetin e varfer te Kosoves ne menyre te organizuar…

Para se ta njollosesh , LVV, ta cilesosh ate si ndermarrje Kriminale, separi duhet te reflektosh zoti President ,rreth te kaluares sate , dhe se dyti duhet te jesh pastruar nga Gjykata Speciale per te gjitha ato qe rendojne mbi ty dhe bashkepuntoret e tu.

Marrë nga Fb Haki Imeri

About admin

x

Check Also

Dyluftimi i integristëve!

Shkruan: Medai Shaholli I ashtuquajturi ‘grupi i zjarrit’ brenda integristëve me protagonistë...