Home / Lajme / Tomë Gashi paralajmëron protesta masive: Kapja e shtetit s’ka brina, por ka Gjykatë Kushtetuese si kjo e jona

Tomë Gashi paralajmëron protesta masive: Kapja e shtetit s’ka brina, por ka Gjykatë Kushtetuese si kjo e jona

 

Avokati Tomë Gashi ka reaguar pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese në favor te Thacit, ku thotë se kapja e shtetit s’ka brina, por ka Gjykatë Kushtetuese si kjo e jona, dhe ka paralajmëruar protesta masive.

Gashi shton se vendimi është anti kushtetues, dhe se ata do të ankohen, shkruan Indeksonline.

“Nuk ka kurrfarë efekti që një parti politike ti fitoj zgjedhet sic është VV-ja. Ata që nuk i kanë fituar zgjedhjet po munden fare lehtë ti vjedhin zgjedhjet”, u shpreh ai në TV Dukagjini.

Tutje Gashi thotë se do ketë protesta masive.

About admin

x

Check Also

Një lajm i gëzueshëm dhe historik për shqiptarët vjen nga SHTËPIA E BARDHË

Nga: Ramazan Bekteshi Një lajm i gëzueshëm dhe historik për shqiptarët vjen...