Home / Opinion / Thaçi nuk është një engjëll, është shkatërruesi i Kosovës

Thaçi nuk është një engjëll, është shkatërruesi i Kosovës


Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka sulmuar të premten ashpër ish presidentin dhe ish kryeministrin Sali Berisha pasi ky i fundit një ditë më parë formuloi akuza të shumta, duke e quajtur edhe spiun i Beogradit.

Lidhur me këtë, ka reaguar profesor. dr. Binak Maxharraj. Ai përmes një shkrimi ka thënë sikur Thaçi të mos ishte fajtor për asgjë, do të kishte të drejtë ta sulmonte Sali Berishën, mirëpo, sipas tij, presidenti aktual është trefish më shumë i sharruar në mëkate politike.

Mes tjerash ai ka thënë se presidenti aktual nuk është një engjëll, por, Maxharraj thekson se ky i fundit është shkatërruesi i Kosovës.

Ja shkrimi i tij pa ndërhyrje:

SULM PA INTEGRITET I THAÇIT NDAJ BERISHE.

Sot në një shkrim te gjatë autorial të Hashim Thaçit në FB si çdo herë e paska sulmu Ish-Presidentin e Shqipçrisë Sali berishen duke i nxjerrë”sihariqe” të reja.Por,Hashim THaçi është i vogël tëpër i vogel te kapet me Sali Berishen e Madh.

Sikur Hashim Thaçi të mos ishte fajtor për asgje dhe se krejte çka ka ba ne keriren e tij politike ështe e pastër e kristalët,do të kishte të drejtë ta sulmon Sali Berishën,por këtë e banë sepse është trefish me shume i sharruar ne mekate politike se sa Sali Berisha.Më fjalë tjrera të gjitha ato akuza qe ia banë Berishes ne këtë shkrim vlejnë edhe për vetë Thaqin sepse Thaqi nuk është engjell ne politikën kosovare por ështe pikërishtë shkaterruesi i sajë.

Po shkojmë rradhës për disa sene të njërit dhe tjetrit.

1.
Sali Berisha punoi gjatë gjithë jetës duke e përçar kombin dhe vendin.

Kurse nga ana tjetër Hashim Thaqi është përqaresi më i madh i jetes politike ne Kosovë,Ate si President askush nuk e banë mall,nuk e bënë hesapë,të gjithë e injorojn,është jo unifikues i kombit,por përqarës i kombit,kupola e krimit te organiztuar ne Kosovë.Pra,cili na qenka më përqarës i kombit?!

2.
Sali Berisha na qenka zhurmuesi,përqarësi dhe është i pabesi nr.1 i kombit tash e tri dekada.

Nese Sali Berisha është malesor Malesije atje ku ka lindë tradita dhe besa shqiptare,atje ku besa dhe fjala e dhënë është kod jerëzor,as së si nuk mund të jetë më i pa besë se sa Hashim Thaçi .Hashim Thaçit nuk i zë besë askush,sepse ai është i pa besëtë tradhton,i pavyrtytëshëm:Hashim Thaçi është njeriu qe tjetër gjë folë e tjetër gje punon,i pa besë punon edhe prapa shpinës së popullit te vet.

3.
Sali Berisha na qenka më një falor vulgar,është një turp i vërtetë në të folur,si i tillë ka mbetë si një fosile.I kamë përcjell qe të dyt kur flasin Berisha në krahasim më Thaçin flëtë shqip.

4.
Sali Berisha,sipas Thaçit na qenka një njeri i cili ra ne shërbim të Millosheviqit,sepse ironikisht i paska shitë naftë atij gjat luftës me çrast edhe e quan spiun dhe bashkëpunëtor të Millosheviqit.Sa më kujtohet Sali Berisha nuk është takuar asnjë herë me Millosheviqin.Kurse sot Hashim Thaçi krenohet duka na shitë poza në tv,mediume,portale etj.më pinjollët çetnik të Millosheviqit Vuçiqin dhe Daçiqin.,por edhe duke biseduar msheftas me ta për ti sjellë të këqija vendit dhe

5.
Sipas Hashim Thaçit Sali Berisha atje diuku para lufte kur çdo gjë shkonte mjegull në politikë,paska kërku autonomi për Kosovën.Kjo i bije sipas Thaçit demek me nejtë ndër Serbi.Por,tashti kur e kemi qetë copë Kosovë,gjysmë të lirë,Hashim THaçi me dorën e vetë villoj ta shkaterroi shtetin,të prekë në zemrën e saj.I ka nisë lojrat e djallit për te sakatos edhe këtë gjysmë liri dhe gjysme shtet.Iu dhan Maqedonis Veriore 500 hektar tokë.iu dhanë Malit te Zi 82 mijë hektar tokë.E solli Car Llazarin kambëkryq në Mitrovicë kurse e hoq nga aty legjendën tonë Adem Jasharin.Tashti po negocion edhe për teritor më Serbinë,rrezikohet qe Kosova te humbë teriotor.Pra,ky njeri e jo Sali Berisha,na e këtheu përseri Serbin në Kosovë.Pra,cili na qenka këtu më bashkëpunëtor më Serbin.,etj,etj.

About admin

x

Check Also

Ed(vini) ka rënë në dilemë

 Shkruan: Dritan Goxhaj E keni vënë re që sa herë në këtë...