Home / Lajme / “Të ulën Çmimet e Biletave ose nuk do ta vizitojm Kosovën për Një vit!”

“Të ulën Çmimet e Biletave ose nuk do ta vizitojm Kosovën për Një vit!”

image1.jpeg

Shkruan; Blerim Metaj

“Të ulën Çmimet e Biletave ose nuk do ta 

Kjo ishte një nder thirrjet e protestës së djeshme, të mbajtur në Zyrih të Zvicrës, e cila u organizua nga Moderatori i emisionit “Fol Shqip Show” Altin Marku.

Dje me 1 Shtator 2018, u mbajtë një protestë në Altstätten-Zyrih të Zvicrës, para Konsulatës së Kosovës, ku morrën pjesë qindra Shqiptar nga Mërgata e Zvicrës, me thirrjet drejtuar autoritetëve Shqiptare në Kosovë, si: Lironi Biletat për Mërgatën Shqiptare, të largohën taksat e tokave që i paguajm në kufi, ose do ta Bojkotojm Kosovën për 1 (Një) vit.

Në Protestën e djeshme nuk morrën pjesë, as Ambasadori i Kosovës dhe as ai i Shqipëris.

Poashtu as Mediat Shqiptare nuk iu përgjigjën thirrjës së Protestës, të mbajtur në Zvicër, pos Televizioni “American-Albanian Vizion”.

Kujtojmë që gjatë sezonit Veror, Biletat kthyëse për në Kosovë sillën rreth 800.- Franga Zvicërane.

Poashtu kujtojmë që këtë vit, si në shumë vite që lam pas, shumë Mërgimtarë janë detyruar të i ikun Biletave të shtrejta, duke u nisur me vetura, dhe kështu duke e humbjr jetën në rrugët drejtë Atdheut.

Është paralajmëruar që protestat nuk do të marrin fund, deri sa të kthehët një përgjigje nga Autoritetët përkatëse, dhe deri sa të ulët ky Çmim i Biletave.

About admin

x

Check Also

Lëvizja VETËVENDOSJE Informon!

Lëvizja VETËVENDOSJE!  Shtetet e Bashkuara të Amerikës përsërisin qëndrimin se dialogu Kosovë...