Home / Opinion / Sot tetë vite më parë: Kur Basha dhe Vokshi grabitën votat e Njësisë 5

Sot tetë vite më parë: Kur Basha dhe Vokshi grabitën votat e Njësisë 5

Sot, tetë vite më parë Partia Demokratike ka deformuar rezultatin e votimit në Njësinë 5, në Tiranë gjatë zgjedhjeve vendore. Teksa sot kjo forcë politike pretendon për dhunim të zgjedhjeve, duket se e ka harruar të shkuarën.

Gazeta “TemA”, në botimin e asaj dite denonconte presionin e ish deputetes Albana Vokshi e cila u përpoq me çdo kusht që të nxjerrte të pavlefshme votat e kryebashkiakut të kohës Edi Rama. “Sa herë shohin një fletë votimi të Ramës, ata ulërijnë duke kërkua të shpallet e pavlefshme. Në foto shihet deputetja e PD, Albana Vokshi, duke kërkuar një gjë të tillë. Kjo është dhe e paligjshme”, shkruante gazeta “TemA” teksa denonconte edhe përmes pamjeve tensionin e krijuar për ndryshimin e rezultatit të votimit.

About admin

x

Check Also

Prof. Farudin Hoxha: Si i ndërtoi Shqipëria 650 diga në të gjithë vendin dikur

INTERVISTA/ Akademiku Farudin Hoxha, parashtron rrezikun që mund të vijë nga amortizimi ...