Home / Opinion / SHQIPTARE , ku jeni SHQIPTARE !..

SHQIPTARE , ku jeni SHQIPTARE !..

 

Une s`u benj THIRRJE per LUFTE por per VETEDIJESIM !

Lexoni me tru , e jo vetem me sy !

Lirine e fitojme LEHTE po deshem por jo edhe PAVARESINE ! DUKE e SAKRIFIKUAR KOMBIN dhe ATEDHEUN fitohet LIRIA por humbet Identiteti ! Poqese pranojne Shqiptaret te behen sllave dhe greker, Amerika dhe Rusia do ua dhurojne LIRINE dhe do ua mbrojne te drejtat “NJEREZORE” nese u cenohen ( pasi te jene ortodokszuar ne sllavo-greke) !
Te gjitha fiset sllave kane nevoje per rritjen e numrit te banoreve te tyre , dhe me duarhapur i presin shqiptaret qe pranojne te sllavizohen . Edhe Evropa e cila ka 2000 vjet qe perpiqet ta zhduke Kombin shqiptar , qe permes tij te vendose paqe me Sllavet , edhe kjo do e arrinte LUMTURINE e saj PANKRISTIANE ! Vetem Turqia nuk do e pelqente kete zhdukje=shkrirje=konvertim te Shqiptareve ne sllave ashtu sikurse nuk e ka lejuar ne te kaluaren kur ishte Perandori sepse ashtu edhe ajo vet do te detyrohej te sllavizohej ! Prezenca e Turqise ne Ballkan jane Shqiptaret, po u konvertuan Shqiptaret ne ortodokse – sllave , Turqia shporret nga ballkani e ndoshta edhe nga Azia . Vetem Shqiptaret jane PROBLEMI i Perendimit Katolik dhe i LINDJES Ortodokse . Po t`mos kishte Fe ne mesin e shqiptareve , asnje Uzurpator nuk do kishte te drejte te thirrej ne PJESET e tija te TROLLIT Shqiptar sikurse kete e ben Greqia me Ortodokset shqipfoles te Jugut , Serbia me sllavet e saj ne Dardani ,Turku me Muslimanet dhe perendimi i PAPES me Enklavat gadi te shuara te Katolikeve shqiptare ! Pra , kjo eshte aresyeja e te gjitha deshtimeve tona te te gjitha koherave e sidomos tani kur Bota eshte rritur shume ne numer e rezervat ushqimore dhe lendet e para per Imperializmin jane gadi te shterojne ,per ç`shkak Industrialistet-Imperialistet jane kethyer e po investojne me shume ne FE dhe RRENA FETARE sesa ne Teknologji ! Terrorizmi FETAR nuk vjen nga FETE por nga IMPERIALISTET , nga ata qe i Financojne FETE , Luftat dhe KRIMET !

About admin

x

Check Also

Prof. Farudin Hoxha: Si i ndërtoi Shqipëria 650 diga në të gjithë vendin dikur

INTERVISTA/ Akademiku Farudin Hoxha, parashtron rrezikun që mund të vijë nga amortizimi ...